Se zdvižně-posuvnými dveřmi pustíte do domu přírodu


V posledních několika letech se trendy ve světě bydlení výrazně změnily, přičemž architekti se snaží stále více spojit interiér s exteriérem. Pokud byste chtěli ve svém domě přivítat přírodu, žádný problém, stačí například do obývacího pokoje umístit velkoformátové zdvižně-posuvné dveře. Charakteristickým rysem zmíněného systému je, že vám otevírá nádherný výhled do zahrady. Po odsunutí dveří navíc můžete volně projít na zahradu, terasu, případně balkon, a tím nerušeně propojit oba prostory.

Vyrábí se z plastového materiálu, například jako plastová okna. Propouští dostatek denního světla a vnáší do interiéru vzdušnost. Plastové zdvižně-posuvné dveře dokonale propojují interiér s exteriérem a představují alternativu k proskleným stěnám.

Jak zdvižně-posuvné dveře fungují?

Jednoduše. Skládají se ze samostatných křídel, přičemž každé se nachází zvlášť v kolejnicích. Jakmile budete chtít jedno křídlo otevřít, lehce se nadzvedne a posune do strany. Architekti označují zdvižně-posuvné dveře nejen za estetickou záležitost, ale pochvalují si také jejich praktičnost oproti jiným systémům.

Přednosti, jimiž se dveře pyšní

Pokud jste vždy toužili po velkých prosklených plochách ve svém domě, zdvižně-posuvné dveře vám sny konečně splní. V případě, kdy disponují vskutku kvalitním kováním, snadno se otevírají, a tak s dveřmi nebudete nijak bojovat. Jelikož mají velice nízký práh, jsou ideální volbou také v bezbariérových interiérech.

V neposlední řadě se nemusíte obávat ani bezpečnosti, protože výrobci používají speciální bezpečnostní skla, přes která se nevítaní hosté nedostanou. Dbejte na to, aby jak sklo, tak i kování patřily do třídy RC 2, protože daná třída účinně ochrání váš domov před zloději. Samozřejmostí jsou perfektní tepelněizolační vlastnosti, tudíž se neobávejte zvýšeného úniku tepla.