Umělecké kovářství – skutečné řemeslo s tradicí

Umělecké kovářství je řemeslo, které neovládá mnoho lidí. Nespočívá pouze ve výrobě obutí pro koně, ale produkuje řadu praktických i estetických doplňků. Výrobky, které vznikly pod rukama kováře, využije řada z nás. Neumíte si představit jak? Rozhlédněte se po okolí a zaměřte se na kovaná zábradlí, brány nebo ploty. Nepřemýšleli jste nikdy nad tím, proč ta sousedova zahrada vypadá lépe než vaše? Dost možná je to právě kovaným oplocením. Následující článek vám představí kovářství Mittner, které do svých výrobků dává vždy kousek srdce.

O firmě

Kde se vzala, tu se vzala roku 1990 firma Umělecké kovářství Mittner. Jméno dostala po svém zakladateli, který se kovářskému řemeslu věnuje od roku 1980. Samotná kovárna má charakter usedlosti. Nachází se v obci Rajhradice a díky svému specifickému vzhledu ji nemůžete přehlédnout. Na první pohled vás zaujme její stylové zařízení, které napoví, že zde sídlí šikovní řemeslníci.

Umělecké kovářství Mittner však není jen obyčejná výrobna plotů, svícnů a nářadí. Jeho majitel klade důraz na tradici. Každý kousek je originál, který je vyráběn s láskou k řemeslu a v němž se odráží mnohaleté zkušenosti kováře. Kvalita výrobků a spokojenost zákazníků je pro kovářství Mittner vždy na prvním místě, což je znát na každém výrobku. Jejich práce zdobí jak moderní objekty, tak historické budovy nejen v České republice.

Kované ploty od profesionála

Každý chce bydlet v hezkém prostředí. Někteří lidé milují vylepšování svého domova, a to nejen interiéru, ale potrpí si také na upravenou zahradu a okolí. A zde přichází právě na řadu práce Uměleckého kovářství Mittner. Myslíte si, že laťkový plot je přežitek? Chtělo by to něco vkusnějšího a originálnějšího? Proč se tedy neobrátit na profesionála?  Kované ploty vypadají honosně, a navíc plní funkci snad nejlépe, jak je to možné. Na rozdíl od dřevěných plůtků je nenapadá žádný škůdce, takže mají dlouhou životnost. Vynikají vysokou odolností i pevností a mohou být jak ozdobné, tak jednoduché. Stejně tak kované brány nebo mříže do oken zvládne  umělecký kovář  hravě.

Pestrá nabídka výrobků a služeb

Kovářství Mittner ale samozřejmě nenabízí jen výrobu plotů a mříží. Jejich profesionální umělečtí kováři jsou schopni vyrobit prakticky cokoliv od kovaného nábytku, přes kovaná světla, kliky, rošty a mnoho dalšího. Do svých výrobků vkládají nejen zručnost, ale také duši. Nezvyklé specifické zakázky berou jako výzvu a vždy se řídí tím, co si přeje zákazník. Před samotnou realizací zakázky proběhne se zákazníkem konzultace, kde se domluví veškeré podrobnosti. Kromě kovaných výrobků je možné domluvit si zde také kovářské či restaurátorské sužby. V jejich prodejně , která se nachází v Brně, naleznete kromě kovaných výroků také knihy s kovářskou tématikou.