Venkovní žaluzie a rolety: Jak vybrat ty správné


Předokenní rolety a venkovní žaluzie jsou jedním z nejmodernějších řešení stínění. Poradíme vám, jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou nejvhodnější právě pro vás.

Dokonalé zatemnění

Jednotlivé lamely, které se nejčastěji vyrábějí z hliníku, do sebe u předokenních rolet přesně zapadají a jako jednolitá plocha se rolují nahoru a dolů. U venkovních žaluzií jsou lamely vedené pomocí textilního lanka a dají se naklonit do různých úhlů. S žaluziemi tak můžete množství denního světla regulovat plynuleji. Rolety jsou zase ideální pro ty z vás, kteří pracují na směny – a potřebují kvůli tomu spát přes den. Při jejich úplném zatažení totiž dosáhnete dokonalého zatemnění. Díky tomu bude váš spánek stejně kvalitní jako v noci.

Ušetřete na energiích

Věděli jste, že skrze okna uniká z vašeho domu až 30 % tepla? Mezi hlavní výhody předokenních rolet patří úspora energií. Pokud je v zimě budete mít zatažené každou noc, vaše peněženka to rozhodně pozná. V létě vám zase pomůžou udržet domov chladnější a vy ušetříte i za klimatizaci. Venkovní žaluzie únikům tepla také zabrání. Zadrží až 94 % tepelné energie a jsou 10× účinnější než ty vnitřní.

Spěte nerušeně po celou noc

Venkovní rolety i žaluzie vám uleví i v případě, že bydlíte v hlučném prostředí.  Pokud jsou zvuky ve vašem okolí opravdu hodně hlasité, budou pro vás ideálním řešením předokenní rolety. Dokáží totiž snížit hlučnost až o 16 decibelů. Konečně se nerušeně vyspíte třeba i v místech s frekventovanou dopravou.

Je někdo doma?

Ovládání venkovních rolet a žaluzií můžete dnes zajistit zcela automaticky a naprogramovat jejich pohyb třeba i na období dovolené. Skvěle tak zmatete a odradíte případné zloděje, kteří se nikdy nedozví, že byl váš domov týden nehlídaný. U předokenních rolet navíc lamely při plném zatažení nedovolují mechanické zdvihnutí a představují tak další překážku pro nechtěné návštěvy.

Nenechte se rušit u kávičky

Rolety i žaluzie se dají ovládat ručně nebo s využitím motorového pohonu. K dálkovému ovládání si pořiďte také vypínač a mobilní aplikaci. Vytažení či spuštění rolet či žaluzií pak můžete jednoduše upravit i od svého pracovního stolu, zatímco si vychutnáváte šálek dobré kávy.

Jak na to

Předokenní rolety se rolují na hřídel do boxu umístěného pod fasádou nebo na ní. Viditelné boxy nevyžadují žádné zednické práce a jsou tak ideální i pro starší budovy. Zaomítaný roletový box je nejlepším řešením pro novostavby i rekonstrukce. Musíte s ním ale počítat už ve stavebních plánech.

Aby byly venkovní žaluzie chráněné proti povětrnostním podmínkám, musí mít krycí plech nebo být zapuštěné do fasády. I v tomto případě je u montáže do překladu nutné se žaluziemi počítat už v návrhu domu.

Už jste se rozhodli? Předokenní rolety nebo venkovní žaluzie? Dejte nám vědět do komentářů, proč to u vás vyhrály.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup