Jak si zařídit úložné prostory v dílně?

Vlastníte hodně nářadí, které nemáte kam umístit, a proto ho máte všude po domě nebo zahradě? Nemůžete ho pak najít, když ho zrovna potřebujete? Máte možnost vytvořit si svoji dílničku? Pak neváhejte a jděte do toho. Kromě nářadí budete k vybavení potřebovat více věcí a to si povíme v tomto článku.

Přeměření dostupných prostorů

Do dílny bude zapotřebí vybavení. Než ho ale půjdete koupit, je nutné si v první řadě přeměřit celý prostor. Z naměřených rozměrů totiž budete vycházet a podle toho budete pořizovat pracovní stůl, regálové systémy a další nezbytnosti do dílny.

Skříně, regály a police

Úplným základem každé dílny je nábytek, ale ne jen tak ledajaký. Musí být pevný a odolný. Díky těmto úložným prostorům nebudete mít ve věcech chaos. Záleží jen na vás, jestli pořídíte skříně, regály či police. Důležité je, aby vám to vyhovovalo a také to, co do úložného prostoru chcete umístit.

Skvělou volbou jsou zmíněné skladové regály, které jsou odolné, variabilní a s vysokou nosností. Jelikož jsou to regály, lze je doplnit o různé praktické boxy a miniboxy, které pak využijete na uskladnění klíčů, klíčků, šroubů, matiček a dalšího drobného nářadí. Na těžší věci pak doporučujeme pořídit mobilní boxy na kolečkách, díky kterým se bude s obsahem lépe manipulovat.

Vyberte si stabilní stůl

Stabilní stůl je naprostou nutností. Musí být i odolný a takový, který budete moci drobet poničit. Vhodná je dřevěná deska z masivu a nejlépe s pevně připevněnými železnými nohami. Ke pořízenému stolu pak určitě svěrák, základní nářadí a spojovací materiál.

Dobré osvětlení je další nutností

Kvalitní osvětlení je v dílně zapotřebí. Je totiž velmi důležité na práci vidět. Kdyby světla nebyla dostatečná, může se lehce stát, že něco pokazíte, nebo to dokonce může vést i k úrazu. Takže ho vybírejte pečlivě. Skvělou volbou je silná lampa u pracovního stolu, která zajistí pro práci a tvoření dostatek světla.

Dostatek spojovacího materiálu

V dílně i v domácnosti to bez spojovacího materiálu to prostě nejde. Pokud žádný nevlastníte, pořiďte si hned několik kusů. Hodit se budou určitě různé velikosti hřebíků, šroubů, matek, vrutů, hmoždinek atd.

Nesmí chybět ani samotné nářadí

Jednoúčelové nářadí je stejně důležité jako spojovací materiál. Úplným základem je vrtačka. Doporučujeme pořídit také brusku, přímočarou nebo kotoučovou pilu, cirkulárku nebo jiné nářadí, které využijete. Postupem času, až si budete troufat na složitější práce, bude narůstat i vaše výbava.

Nezapomeňte, že k ruce byste měli mít také sadu dlát nebo řetězovou pilu. Samozřejmostí jsou i smirkové papíry, různé pilníky, hoblík, vodováha, nějaké barvy a ředidla. Pokud máte v plánu pracovat s kovem a elektronikou, bude se hodit pájka, rozbrušovací pila nebo stojan na vrtačku.

Bezpečnost práce

Při práci v dílně nezapomínejte na bezpečnost. Pořiďte si tedy ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, ochranné brýle, pracovní oblečení a pevná obuv. V dílně by nikdy neměl chybět ani hasicí přístroj.

Ať už budete pořizovat do své dílny cokoliv, investujte hlavně do kvality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup