Vybíráme okna podle materiálu


Pořizujete si nové bydlení, nebo vaše stávající okna nesplňují estetické, ekonomické a další požadavky? Pak je na čase přistoupit k jejich výměně. Možná však nemáte ohledně tohoto sortimentu žádné zkušenosti. Jaký zvolit materiál a jaké další aspekty by vás ještě měly zajímat?

Okna podle materiálu

Už máte jasnou představu, jaký rám bude nejlépe odpovídat vašim představám? V podstatě jsou tři základní možnosti – plast, dřevo a hliník. Všechny druhy mají své výhody a nevýhody, takže záleží na vašich preferencích, možnostech a dalších faktorech.
Nejrozšířenějším typem jsou plastová okna. Lidé je volí především pro jejich příznivou cenu, ale také výběr z mnoha dekorů (pěkně vypadá třeba imitace dřeva či jiných materiálů atd.). Z dalších výhod si ještě uveďme snadnou údržbu a relativně dlouhou životnost. Ta se odvíjí od konkrétního modelu. Profily se provádějí v různém provedení, což určuje rovněž finanční stránku. Jak už to tak bývá, nejlevnější řešení není vždy nejvýhodnější.
Klasikou jsou dřevěná okna. Nevyjdou snad nikdy z módy. Dřevo má mnoho pozitivních vlastností. Jako nevýhodu však lze spatřovat větší nároky na údržbu a vyšší cenu. Ovšem pokud jste příznivcem přírodního vzhledu, není co řešit.
Celkově upřednostňujete klasický vzhled, nebo máte dům v památkářské zóně? Pak jsou pro vás řešením špaletová okna. Vypadají jako ze starší doby. Nenechte se však mýlit. Plně odpovídají nárokům moderního bydlení.
A co hliníková okna? I ty jsou cenově náročnější, ale… Snad všechny ostatní vlastnosti dokazují, že je to prvotřídní materiál, který přináší snad jen samé výhody. A líbit se vám bude i jejich elegantní vzhled. Vynikne u moderních staveb, ale široké uplatnění má u komerčních budov a mnohých dalších.

Co ještě vzít v potaz při výběru oken?

Pokud vybíráte okna, vezměte ještě v potaz tloušťku skel, konkrétní provedení profilů, montáž, výrobce a dodavatele, záruční a pozáruční servis, cenu, těsnění, počet komor, případně další parametry.
Vyberte si ta správná okna pro vaše bydlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup