Hliníková okna i dveře se vyznačují variabilitou


U oken a dveří byste neměli slevovat ze svých nároků, ba naopak se zaměřte na bezpečnost, odolnost a jednoduchou údržbu. V současné době se používají především plastové a dřevěné varianty, nicméně do popředí se postupně prodírá i hliníkové provedení, které je absolutní špičkou, co se týče jak bezpečnostní stránky, tak i té kvalitativní.

Hliník je materiál, jemuž není snad co vytknout. Vyznačuje se lehkostí, tvárností, odolností a vysokou estetickou hodnotou. Hliníková okna jsou konstrukčně dokonale přesná, snadno se ovládají a nepodléhají ani teplotním změnám. Přestože okna otevíráte každý den (i několikrát denně), jejich konstrukce nebude poškozená ani po deseti či dvaceti letech.

Hliníková okna nejsou omezena rozměry

Výrobci plastových oken jsou omezeni maximálními rozměry, ovšem dané pravidlo u hliníkových oken rozhodně neplatí. Pokud tedy prahnete po prosklené stěně, s hliníkovými konstrukcemi to není žádný problém. Používají se nejen v rodinných domech, ale také v administrativních a komerčních budovách.

Hliníková okna, stejně jako hliníkové dveře splňují i nároky zákazníků, kteří si potrpí na maximální bezpečnosti. V neposlední řadě vás nadchne perfektní zvuková a tepelná izolace.

Hliníkové dveře odolají ohni

Závěrem musíme podotknout, že hliníkové systémy jsou odolné vůči mechanickému poškození a také ohni. Jestliže tedy u sousedů vypukne požár, nemusíte se bát toho, že by se přes okna či dveře dostal oheň i k vám, protože přes hliníková okna a dveře má oheň vstup zakázán.

Jestliže hledáte specialistu na hliníková okna a dveře, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti PRUNIWERK, jejíž závod se nachází v Ostravě. Používá hliníkové systémové profily uznávaných výrobců. Specializuje se nejen na okna a dveře z hliníku, ale také na způsoby prosvětlení budov, přičemž jedním z nich jsou střešní světlíky.