Zbavte Vaši domácnost nepříjemného zápachu

Milujete ten pocit, kdy se vrátíte po dlouhém a náročném dni z práce a Váš byt krásně a svěže voní? Nebo se naopak děsíte toho, co na Vás doma čeká po návratu z práce?

Máme pro Vás rady a triky, díky nimž se zbavíte už navždy nechtěného zápachu z Vaší domácnosti a budete si moci užívat pohody v uklizeném prostředí (http://www.uklidove-prace-ksena.cz/sluzby/pravidelny-uklid-bytu) .

shutterstock_108401306

Použijte jednoduše to, co máte doma

OCET – zbaví Vás zápachu z nábytku či trouby

Máte v domácnosti kuřáka nebo se Vám občas jen něco připálí v kuchyni?

Položte misku s octem do místnosti. Nebudete se stačit divit, jak ocet vytáhne nepříjemný zápach z nábytku a pročistí vzduch v domácnosti od výparů ze spálenin. Pokud máte pocit, že zápach z cigaret cítíte z Vaší oblíbené kožené sedačky, může dobře zafungovat také octový roztok. Při tomto čištění musíte být ovšem opatrní, ocet použijte pouze v malé dávce a sedačku ihned poté ošetřete impregnačním krémem.

Pokud rozpékáte v troubě nebo v mikrovlnce pečivo, určitě se Vám stalo, že jste ho nastavili na moc stupňů nebo jste na něj zkrátka zapomněli a pečivo se Vám spálilo. Zápach ze spáleného pečiva dokáže v mikrovlnce či troubě zůstat pěkně dlouho ale nezoufejte i  v tomto případě Vám může být ocet dobrým pomocníkem. Octovou vodou vymyjte celý vnitřek trouby a uvidíte, že se budou dít zázraky.

JEDLÁ SODA – Pomůže Vám od zápachu z ledničky, koberců či sedačky

S jedlou sodou dokážete zázraky. Jedlá soda si totiž poradí se zápachem z koberce nebo z ledničky. Stačí, když do ledničky nasypete jedlou sodu na malý talířek. Zbaví vás také zápachu z koberců a čalouněného nábytku (http://www.uklidove-prace-ksena.cz/sluzby/cisteni-kobercu). Na koberec či sedačku nasypte trochu sody, nechte působit a zbytek vysajte vysavačem. Nevrhejte se však se sodou na textilní plochy ihned. Vyzkoušejte, co bude dělat soda na povrchu, který není vidět.

ZRNKOVÁ KÁVA – pohlcuje zápach v místnosti, skříni či botníku

Zrnková káva výborně absorbuje zápach

Káva je zázračnou ingrediencí. Stačí, když vložíte pár zrnek kávy do kávového filtru nebo do látkového sáčku a dobře uvážete. Tyto balíčky můžete rozmístit po celém bytě od šatny, kuchyně až po botník. Mletá káva zase dobře pohlcuje nepříjemný vlhký zápach, který se může objevit ve skříních nebo na jiných vlhkých místech ve vašem domě.

DŘEVĚNÉ UHLÍ –  když už jiné metody nepomáhají

Máte pocit, že jste už vyčistili úplně všechno a zápachu z cigaret se stále nemůžete zbavit? Je klidně možné, že za to může žárovka. Žárovka cigaretový kouř přitahuje a vždy, když ji rozsvítíte, zápach se znovu a znovu rozvine po místnosti. Proto může pomoci žárovku čas od času umýt.

Další možností je nasypat místo sušených vonných rostlin a koření, dřevěné uhlí. Asi si neumíte představit, že si po obývacím pokoji rozhodíte dřevěné uhlí, ale po velké akci, kdy už čištění nepomáhá, zafunguje miska s uhlím velmi dobře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *