Zelená elektřina se stává nedílnou součástí moderního bydlení

Mnohé novostavby se dnes vyznačují tím, že je u nich kladený důraz na co nejnižší energetickou závislost. Proto se využívají různé prvky a zařízení, díky nimž jsou objekty do značné míry soběstačné. Přesto je ovšem nutné do nich  přivádět elektřinu z centrální sítě. I ta však může být z ekologických a obnovitelných zdrojů.

Zelená energie je na vzestupu

Elektřina z obnovitelných zdrojů získává na trhu s energiemi stále významnější podíl. Zatímco ještě před několika lety drtivá většina energie od dodavatelů pocházela z uhlí či jádra, dnes už máte možnost si nechat přivést elektřinu, která se vyrábí z čistě obnovitelných zdrojů.

Zelená energie je taková, při jejíž výrobě nedochází k velkému zatěžování životního prostředí. Typicky se využívá slunečních paprsků, dále je stále populárnější elektřina z biomasy, případně pak z vodní a větrné energie.

Kdo v ČR dodává zelenou elektřinu?

V současné době na tuzemském trhu funguje jako dodavatel ekologické elektřiny společnost E.ON. Produkt této firmy vám garantuje, že dodávaná elektřina nepochází z neobnovitelných zdrojů. Firma disponuje certifikátem původu od Operátora trhu s elektřinou, což je potřebnou garancí.

Určitě vás zajímá, kolik zelená elektřina stojí. Pro mnohé je překvapením, že elektřina z obnovitelných zdrojů, již nabízí E.ON, vyjde jen o něco málo dráž nežli běžná elektřina. Řádově se jedná o desítky korun ročně za každou MWh. Elektrická energie z obnovitelných zdrojů tak není něčím luxusním, co by si mohli dovolit pouze bohatí lidé, dnes už je dostupná prakticky všem majitelům rodinných domů a bytových jednotek. Přechod na nový způsob dodávek je velmi jednoduchý, stačí kontaktovat nového dodavatele, který pak zajistí veškeré potřebné náležitosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup