4 praktické tipy pro výběr nové lednice

Odchází vám stará lednička a potřebujete vybrat novou, která bude lepší a výkonnější? Trh je dnes plný nejrůznějších modelů lišících se snad ve všech možných parametrech. Jak se v tom zorientovat a vybrat si tu nejlepší pro vaše potřeby? To se dozvíte v tomto článku.

Pečlivě změřte rozměry

Máte vyhrazené místo v kuchyni, kam chcete umístit spotřebič? V první řadě je velmi důležité změřit si, jakých maximálních rozměrů může dosahovat nová lednice. Tyto údaje vám poslouží pro zúžení výběru. Ledničky jsou dostupné snad ve všech možných velikostech od malých až po skutečně obrovské dvoukřídlé. Nemusí být nutně umístěné v kuchyni, ale dají se dát například za roh či do chodby.

Zvolit kombinovanou lednici nebo normální?

Předem si ujasněte, jestli chcete pořizovat zvlášť mrazák a lednici, nebo jestli vám bude stačit kombinovaná chladnička. Ta tradičně nabízí dva oddělené prostory, kdy jeden slouží jako lednice a druhý jako mrazicí část. V takovém případě ušetříte místo, které by bylo nutné vyhradit pro umístění dalšího samostatného chladícího spotřebiče.

Moderní americké lednice

Aktuálním hitem jsou americké ledničky, které poskytují opravdu velké množství prostoru a jsou vhodné pro náročné. Mají dvoukřídlé dveře, takže jsou k dispozici dvě oddělené části. Součástí je také objemný mrazák, kam si Američané běžně ukládají své oblíbené polotovary. Kvůli svým velkým rozměrům se tento typ hodí do velkých a prostorných kuchyní.

Poměr ceny a výkonu

Kromě rozměrů jsou důležité také výkonnost a spotřeba energií. Při volbě konkrétního modelu sledujte údaj označující průměrnou roční spotřebu elektřiny. Nejnižší hodnoty jsou označovány písmenem A (případně A+, A++, A+++). Samozřejmě roli hraje i cena za lednici, která je větší investicí, takže je nutné brát ji v úvahu. Naštěstí není problém sehnat kvalitní kombinovanou chladničku již od 6 000 korun v závislosti na tom, jaký model požadujete. Velký výběr najdete například na internetovém obchodě expert.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup