5 tipů pro snadné stěhování

DCIM100MEDIADJI_0204.JPG

Stěhování je pro mnohé z nás synonymem stresu a nekončící noční můry, ale nemusí to tak vůbec být. Stačí se vyvarovat častým chybám, které se projevují nedostatkem času a balením od nevidím do nevidím. Buďte na stěhování připraveni. Dodržte těchto 5 tipů pro snadné stěhování a starosti můžete v klidu hodit za hlavu, protože vás při stěhování jen tak něco nezaskočí. A o jaké tipy jde?

Vytvořte si plán

Prvním předpokladem pro snadné stěhování je vytvořit si stěhovací plán. Pravdou je, že sice tvorba plánu zabere nějaký čas navíc, ale vyplatí se mu věnovat dostatečnou pozornost. Později plán určitě oceníte. V plánu by rozhodně neměla chybět časová rezerva, jelikož se mohou některé věci protáhnout nebo do stěhování vpadne chřipka apod. Plán by měl obsahovat přesný harmonogram prací a přiřazení jednotlivých úkolů konkrétnímu člověku.

Zvažte, zda nevyužít stěhovací firmu

Druhým tipem pro snadné stěhování je vhodné zvážit, zda nevyužít stěhovací firmu, která má se stěhováním přece jen více zkušeností. Stěhovací firmu však vždy informujte s předstihem, abyste se vyvarovali tomu, že vámi naplánovaný termín nebude k dispozici. Kromě firmy je možnost využít ke stěhování své přátelé a známé. Většinou se zdá, že je tato varianta levnější, ale opak může být pravdou. Stěhování je často velice náročná práce, a pokud nemáte malé množství věcí, tak si připlatíte za benzín a obalový materiál.

Řiďte se ověřenými postupy

Věděli jste, že pro stěhování platí také řada prověřených pravidel? Těmito pravidly je dobré se řídit. Ušetříte si tím mnoho času a hlavně se vyvarujete stresu. A čím byste se tedy řídit?

  • Popište nebo označte si všechny krabice, ať víte, co v nich máte.
  • Krabice nikdy nepřetěžujte. Nejen, že nebudou těžké, ale nepovede to ani k jejich poškození.
  • Před stěhováním si vytvořte místo, kam jednotlivé věci budete umisťovat. Vhodným místem je často ložnice nebo chodba.
  • Vždy stěhujte po jedné místnosti. Není vhodné přeskakovat z jedné místnosti do druhé, jelikož si akorát vytvoříte chaos.
  • Začínejte maličkostmi a drobnostmi. Dále balte věci, které nejsou tolik využívané.
  • Nejnutnější věci (hygienické potřeby, léky, peníze, doklady apod.) si zabalte do příručního zavazadla. Vložte si tam i nůžky, zavírací nůž, oblečení na převlečení a další věci, abyste nemuseli vybalovat hned ten samý den.

Zajistěte si dostatečné množství krabic a obalů

Pro snadné stěhování si zařiďte dostatečné množství krabic a obalového materiálu, abyste je nemuseli shánět na poslední chvíli. Je prověřené, že je potřeba zhruba o 15 % materiálu více než předpokládáme, jelikož vždy se může na něco zapomenout nebo nějaká krabice poškodit. Výhodou využití stěhovací firmy je, že nabízí krabice zdarma k vypůjčení, čímž vám odpadá starost s jejich sháněním a také co s krabicemi po vybalení. Jednoduše je vrátíte.

Nezapomeňte si koupit pytle na odpad

Posledním tipem pro snadné stěhování je doporučeno pořídit si pytle na odpad. Ušetříte tím místo, čas a peníze, jelikož se zbavíte věcí, které už nepotřebujete. Navíc je zbytečné si do nového bytu či domu vozit věci, které zabírají pouze místo. V případě využití stěhovací firmy  máte rovnou zařízen odvoz těchto nepotřebných věcí na sběrný dvůr či sběrné místo, čímž si tak ušetříte další starosti.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup