5 tipů pro umístění okrasných kamenů v interiéru i exteriéru


Víte, jaký materiál se dnes ve vnitřních prostorách i venku používá nejčastěji? Ano, odpovídáte správně, jedná se o kámen. Jeho přirozenou krásu objevili lidé již v pravěku. V době nedávno minulé jeho využívání v důsledku betonových řešení poněkud opadlo, nicméně dnes se opět vrátil v plné parádě a ve spoustě různých variací. Pokud o přírodním kameni uvažujete také, jste na správném místě. V následujících řádcích se zaměříme na celkem 5 alternativ využití různých podob kamene.

1. Stylové kamenné obklady

Hodně dobrou volbou je kamenný obklad. Své místo si najde například za krbovými kamny anebo jako součást obložení krbu samotného. Skvěle se hodí i do kuchyně třeba za kuchyňskou linku. Nechcete mít fasádu stejnou jako vaši sousedi? Není nic jednoduššího než pořízení kamenných pásků, pomocí nichž část fasády jednoduchým způsobem obložíte.

2. Elegantní a bytelné kamenné schody

Moderní jsou i kamenné schody. Vybírat si lze z mnoha zajímavých barevných variacích. Bez problémů je sladíte přesně s nábytkem a dalším vybavením konkrétní místnosti, v níž se schody nacházejí. Kámen se hodí jak na klasická, tak i na točitá schodiště.

3. Okrasné valouny

Už jste viděli na zahradě cestičku z okrasných valounů? Pokud ne, pak se rozhodně stojí za to inspirovat. Okrasné valounky mohou sloužit jako elegantní dekorace také v interiéru nebo jako součást skalky. Záleží pouze na vašich požadavcích. Vybrat se dají třeba i v různých méně tradičních barvách typu zelené či červené.

4. Solitérní kameny a obelisky

Jestliže chcete elegantně narušit prostor s velkou travnatou plochou, pořiďte si obelisk nebo solitérní kameny. Obojí se vám odvděčí hodně poutavým vzhledem.

5. Břidlice nejen pro zahradní jezírka

Určitě nemůžeme zapomenout ani na břidlici. Její tradiční tmavá barva dokonale sluší především zahradním jezírkům.

Nakupte si kámen online u specialistů

Už dávno nemusíte jít nakupovat kámen do stavebnin v blízkosti vašeho domova. Podívejte se online na pestrou nabídku společnosti Elka kámen s.r.o. a jistě si vyberete za výhodnou cenu nejenom druhy kamene, které jsme zmínili v tomto článku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup