Bojujeme s mrazy

Zima se opět přihlásila v plné síle, venkovní teploty klesají hluboko pod nulu, a to znamená zvýšené nároky na vytápění. Jak si poradit, aby se náklady prudce nezvyšovaly?

Rychlé teplo

Když venkovní teploty prudce klesnou, udržet vnitřní teplotu vyžaduje určitý čas. Radiátory ohřívají prostor stejně, a zvýšení teploty nějakou dobu trvá. Čím déle to trvá, tím více energie je potřebné na vytápění, což navyšuje zároveň i účty za topení. Když chcete mít rychlejí vytopený prostor, použijte ventilátor na radiátor Termík.

Patentované řešení

Termík je patentované zařízení, které se jednoduchým způsobem umístí pod radiátor. Ventilátory, které jsou na něm namontovány, urychlují proudění vzduchu přes radiátor, a teplý vzduch se tak dostane až 6násobne rychleji do místnosti, čímž se sníží doba výhřevnosti asi na pětinu. Zároveň se zvyšuje účinnost radiátoru, protože se odvede větší část tepla, jako při běžném ohřevu. Při použití prostorového termostatu, termohlavice a při dobrém nastavení celého topného systému, je možné dosáhnout úspory nákladů za topení až o více než 50%.

Termík v praxi

Pokud si jako příklad uvedeme běžnou místnost (zhruba 40m3), tak na zvýšení teploty o jeden stupeň potřebujeme přibližně jednu hodinu. Po instalaci Termiku na radiátor potřebujeme ma vytopení jen pětinu času, což znamená přibližně 10 minut. Zbývajících 50 minut je výrazná úspora, která se projeví i na závěrečném vyúčtování.

V případě, že se s instalací Termiku uvažuje již v projektu, nebo při rekonstrukci, je možné při instalaci nových radiátorů použít menší radiátory, čímž se sníží objem ohřívané vody a sníží se spotřeba energie na její ohřev. Udržovací teplotu v místnosti (např. přes noc) je možné snížit až o 2° C.

Viz více informací, jak šetřit na topení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *