Co by nemělo chybět v moderním interiéru

Co člověk, to názor. Zatímco pro jednoho je moderní interiér zařízen stroze ve skle, kovu a kůži, jiný potřebuje moderní technologie. Další pro změnu klade důraz na co nejmenší uhlíkovou stopu, třídí odpad a striktně se obklopuje pouze přírodními materiály.

Moderně zařízený byt by měl především působit přirozeně, něco vypovídat o svém majiteli. ať už jste zastánci industriálního, minimalistického či rustikálního stylu, neměl by konečný výsledek působit strojeně, neútulně.

Sklo, kov i kůže do moderního interiéru opravdu patří

Moderní je celkově návrat k přírodním materiálům – jestli máte ještě stále doma ve váze umělé květiny a jiné imitace, máte co dohánět.

Sklo je trendy především jako originální dekorace, solitér, co podtrhuje ráz místnosti. Může to být designová váza, mísa na ovoce a podobně.

Pokud jde o kůži, kožené sedací soupravy zažívají velký návrat. Oblíbené jsou sedačky moderních tvarů i barev, výběr je skutečně veliký.

Kovové části nábytku a dekorativní předměty by letos měly být matné, hodí se hlavně do indusrtiálních interiérů.

Jeden a dost

Současný interiér si žádá jeden dominantní dekorativní předmět: vázu, zajímavý obraz a podobně. Vaši sbírku slonů se zvednutými choboty či suvenýry ze zahraničních cest si  schovejte někam do šuplíku, aspoň z nich nebudete muset utírat prach.

Nemusí to být jen dekorace, interiér oživí i designová lampa, zajímavá komoda či velké pohodlné křeslo. Trendy v bydlení nahrávají originálním solitérům.

Kámen, hlína a všude zeleň – přivítejte sensory design

Posun v ekologickém myšlení dnešní společnosti je znát i v bydlení. Tradiční řemesla a ručně vyráběné produkty, které přiznávají krásu původního zdroje, si nacházejí místo v našich domovech. Vsaďte na přírodními materiály, jako jsou len, bavlna či sisal a živé rostliny všude, kde pro ně najdete místo.  Jestli nemáte místo na květiny v květináčích, zkuste zelenou stěnu. Na obklady použijte terakotu v matné úpravě nebo štípanou břidlici.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *