Cenné papíry představují bezpečný způsob investování. Vyplatí se i vám?

Investiční svět prošel v posledních letech výraznou změnou. Zapříčinily ji situace, které se odehrály napříč celým světem, ať už jde o pandemii koronaviru, válku na Ukrajině či neustále rostoucí inflaci. Stále více lidí, kteří mají naspořené nějaké finance, hledá cesty, kam investovat peníze bezpečně. A na to reaguje i trh. Velmi oblíbeným, a hlavně výnosným způsobem investic jsou nyní cenné papíry. Jsou vhodné i pro vás?

Investovat do cenných papírů můžete i bez milionů na účtu

Výhodou cenných papírů je to, že jsou určeny téměř pro každého, kdo má nějaké rozumné úspory. Nemusíte mít naspořené statisíce či miliony, postačí vám podstatně nižší částky. Velmi oblíbené dluhopisy fungují na principu půjčky, kdy dlužník, potažmo firma, vydá emisi dluhopisů a takto získané finanční prostředky použije na svůj rozvoj. Věřiteli na oplátku vyplatí předem stanovené úroky a po uplynutí doby splatnosti vrátí celou půjčenou sumu. A cena dluhopisu začíná standardně již na několika tisících. Prověřeným a osvědčeným emitentem je například společnost Uniprospe.eu, která působí v oblasti odpadového hospodářství a nabízí své dluhopisy v nominální hodnotě 30 000 Kč. Navíc má pevně danou roční úrokovou sazbou 9,5 % a vámi investovanou částku vám vrátí ke konci letošního roku. Za každý jeden zakoupený dluhopis tak získáte k 31. 12. 2023 navíc 2 850 Kč.

Pátrejte, studujte, prověřujte

Než se pustíte do jakékoliv investice, je vždy nesmírně důležité důkladně prověřit eminenta, seznámit se s jeho historií, podnikatelským záměrem i majetkovými poměry. Zajímat by vás měly také recenze a celkový obraz firmy. Jestliže se rozhodnete pro investici s Uniprospe.eu, máte jistotu, že investujete do firmy, která díky svému zaměření rozhodně jen tak ze dne nezkrachuje. Pokud však chcete upřednostnit jiný korporát než Uniprospe.eu, buďte obezřetní a dodržujte staré známé přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *