Nastává ideální čas na nákup zahradního nábytku

Spolu s příchodem jarního počasí se mnozí z vás jistě připravují na to, že budou trávit více času venku na zahradě u domu, potažmo na chatě či chalupě. Abyste měli maximální pohodlí, je dobré zvážit pořízení nového zahradního nábytku. Jaké jsou v tomto ohledu aktuální trendy?

Materiálům dominuje přírodní dřevo. Hitem je ratan

Vybíráte-li si nový zahradní nábytek, je vždy nutné brát v potaz kvalitu a odolnost materiálů. Počítáte-li s tím, že bude stát venku po celou sezonu, musí mít takovou úpravu, aby jej neohrozily různé nešvary počasí, tedy zejména vlhkost. V tomto směru lze doporučit především dřevěná křesla, komody, konferenční stolky a další prvky. Dřevo samozřejmě musí mít patřičnou povrchovou úpravu, tedy lakování, případně se dá třeba napustit speciálními oleji, které odpuzují vlhkost.

Atraktivní řešení dnes představuje zahradní nábytek z ratanu. Tento materiál je mimořádně lehký, přitom však jídelní židle, křesla, stolky a pohovky s ratanovou konstrukcí mají mimořádně dlouhou životnost. Nemusíte se o ně ani nijak zvlášť starat. Dobře působí rovněž v kombinaci s kovem a sklem.

Jak je to s plastem?

Velmi často se na zahradách a terasách českých domácností používá plastový nábytek. Jeho výhodou je hlavně nízká pořizovací cena ve srovnání s ratanem či klasickými dřevěnými a kovovými prvky. Mějte ale na paměti, že je třeba zvolit takové sety, jež jsou přímo určené do venkovního prostředí.

Nákup online

Moderní zahradní nábytek nejrůznějších variant pořídíte u internetového prodejce atan.cz. Tato firma nabízí samozřejmě i prvky do interiérů – šatní skříně a komody, sedací soupravy, pohovky, sedací vaky a mnoho dalších druhů nábytku, které zútulní každou domácnost. Díky rozmanitému výběru máte šanci si zvolit řešení přímo na míru dle vašeho vkusu a finančních možností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *