Co se může stát, když koupíte kamna s příliš nízkým výkonem?

Krbová kamna se hodí nejen do moderních interiérů, ale také na zahradu. Co se ale stane, když podceníte jejich výkon? Na to se podíváme v tomto článku.

Krbová kamna vám budou dělat radosti i několik desítek let. Ale to jen v případě, že vyberete ta správná. Nejdůležitější položkou při výběru krbových kamen je přitom výkon. Na co si tedy dát pozor?

Jaký výkon zvolit?

Výkon krbových kamen je naprosto nezbytným parametrem. Při rozhodování o tom, jaká kamna si vlastně vyberete, dbejte především na to, jak velká je místnost, kterou chcete vytápět. U velkých prostor nebo exteriérů se nebojte sáhnout po kamnech s větším výkonem. Kromě samotné velikosti prostoru je ale dobré si také určit, jak často vlastně budete kamna používat.

Zahradní krby zřejmě nebudete používat jako primární zdroj vytápění. U těch kamen, která jako primární zdroj vytápění sloužit budou, si ale dávejte na výkon opravdu pozor. Pokud si nevíte rady a nechcete udělat chybu, nebojte se poradit. Najděte si firmu, která vám s instalací krbu pomůže, a prodejce se na všechny otázky zeptejte. Určitě vám rád pomůže.

Co se může stát?

Co ale může hrozit, pokud výkon kamen podceníte? Zejména poškození a zkrácení životnosti. Tedy alespoň za předpokladu, že je budete dlouhodobě přetěžovat. Kamna s nízkým výkonem, která jsou dlouhodobě přetěžována, totiž rozhodně nevydrží tak dlouho, jak by mohla, kdybyste je využívali správně. To samé ale platí i v opačném případě.

Krbová kamna s vysokým výkonem si rozhodně nepořizujte v případě, pokud naplno nevyužijete jejich potenciál. Budete jim totiž zbytečně muset omezovat přívod vzduchu, což kamnům také neprospívá. Zejména u kachlových kamen s teplovodním výměníkem je pak výběr správného výkonu naprosto nezbytný. Pokud si tedy sami nevíte rady, tak se rozhodně neváhejte poradit s odborníkem. Kontaktujte například společnost Skorsten, která vám s instalací a následným zprovozněním kvalitního krbu ráda pomůže.