Designové vázy – Vytvořte si svou vlastní!


Tento článek Vám přináší několik tipů na jednoduchou výrobu vlastní designové vázy, pokud nejste ale technický typ, zkuste podle našich rad přetvořit nějakou starou.

Jsou doplňkem, který si většinou koupíme v obchodě, napadlo Vás ale někdy, že si můžete ji vytvořit i sami doma? I když jsou vázy velmi dobře dostupné ve všech prodejnách zaměřených na bytové dekorace, do té vlastnoručně vyrobené vložíte kus sebe.

Designové vázy vlastní výroby

Pokud jste manuálně zruční a baví Vás výroba různých předmětů, můžete se pustit do vlastní výroby. Materiály pro tuto výrobu jsou velmi levné a dobře dostupné a každý z nás je doma má:

Ø lahve z plastu

Ø lahve ze skla

Plast jako levný dostupný materiál

Z plastové lahve lze vytvořit mnoho věcí, každý z nás jistě doma nějakou prázdnou najde a výroba je velmi jednoduchá.

Odstřihněte či odřízněte hrdlo a zbyde Vám nádoba ve tvaru vázy. Tu pak můžete různě polepit, pomalovat či jinak upravit. Vršek můžete také nastříhat například na proužky či nůžkami vystříhat kraj do různého tvaru.

Vytvořte stylový doplněk ze skla

Vázy ze skleněných lahví jsou momentálně velmi moderní záležitostí, jejich výroba je velmi jednoduchá a levná. Postačí k tomu prázdná vymytá skleněná láhev, je jedno, zda čirá nebo z barevného skla. I tuto lahev můžete nabarvit či polepit, avšak její krása zůstane v jednoduchosti.

Do lahve můžete například umístit květiny, ale pokud jste zvolili čiré sklo, můžete jí použít čistě jako dekoraci a nasypat do ní písek, kamínky či do ní vložit bílá vánoční světýlka, tak vznikne originální dekorace, která večer osvětlí celý pokoj.

Tvoření ze zavařovacích sklenic představuje levnou variantu, díky které můžete umyté sklenice znovu použít nejen na další zavařování. Omotejte kolem hrdla stuhu z juty a dovnitř vhoďte svíčku, vznikne tak krásná dekorace. Samozřejmě můžete tyto sklenice použít i na menší kvítí, například natrhané na louce.

Vlastnoruční výroba keramické vázy

I vázy z keramiky si můžete vyrobit sami, avšak je nutný přístup k hrnčířskému kruhu. Pokud ho máte, nezahálejte a tuto příležitost využijte. Postačí Vám k tomu keramická hlína, a právě onen kruh. S těmito dvěma věcmi můžete vytvořit vlastní dekoraci již od základu. Podle sebe ji pak můžete glazovat, každý kus je tedy naprostý originál.

Nejste kutilové? Přetvořte starý kus v nový!

Pokud nepatříte mezi ty, kteří rádi vyrábí věci doma, ale máte nějakou starou nepoužívanou vázu, vdechněte jí nový život.

Do vázy z čirého skla můžete dát již výše zmíněný dekorativní písek nebo skleněné kamínky, které budou barevně ladit se zbytkem Vašeho interiéru. Pokud je hrdlo širší, pak můžete na kamínky či písek položit třeba i čajovou svíčku.

Dalším tipem k ozvláštnění jsou například umělé květiny, mašle a stužky, které můžeme omotat kolem hrdla.

Darujte!

Vlastnoručně vyrobený dárek je prý ten nejlepší a pokud takový darujete, určitě uděláte radost!

Vaší vytvořenou vázu zabalte do celofánu, ozdobte balení mašlí a dalšími dekoračními předměty, které můžete přilepit tavnou pistolí a nádherný dárek je na světě. Takto doma vyrobený dárek rozhodně potěší, neboť jste do dárku vložili kus sebe.

Tento článek Vám ukázal několik tipů, jak si můžete vyrobit vlastní dekorativní vázu jako od designéra, nebo jak ze staré vyrobit nový stylový kousek, který skvěle doplní Váš interiér. Pokud máte trochu času a chcete, aby Vaše ruka přispěla k doplnění Vaší domácnosti, neváhejte a využijte naše tipy.

Vytvořili jste někdy také nějaký dekorativní stylový výrobek, který jste si vystavili v interiéru? Jestli máte nějaké tipy a rady na výrobu či vylepšení doplňků, podělte se o ně s námi v komentáři!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup