Hydroponické pěstování rostlin zažívá velký boom

Rostliny a byliny zcela jistě patří do většiny interiérových prostorů. Slouží mnohdy nejen jako dekorace, ale zároveň plní i funkci praktickou – vezměte si třeba takové byliny, které se hodí na dochucování nejrůznějších pokrmů. Velký boom zažívá tzv. hydroponické pěstování rostlin, pokud je vám toto slovní spojení cizí, čtěte dále, stejně tak i v případě, kdy vás zajímá jak pěstovat hydroponické rostliny!

kuchynska-zahradka-plantui6-bila

Co si tedy pod pojmem hydroponické pěstování rostlin představit, o co se konkrétně jedná? Jde o pěstování ve speciálním živném roztoku. Ano, nebudete potřebovat půdu, nemusíte počítat s případnou nečistotou, která je s klasickým pěstováním spojena. Hydroponické pěstování rostlin s sebou přináší ale i další výhody, patří mezi ně například přesná kontrola minerálů a živin, které rostlina přijme, dále potom rychlejší růst nebo třeba absence nejrůznějších chorob a škůdců, kteří mají nejčastěji právě v půdě své vhodné prostředí.

Zeleň ve vaší kuchyni

Pokud si i vy říkáte, že byste chtěli mít doma v kuchyni k dispozici minizahrádku, mít vždy po ruce čerstvou zeleninu, ze které můžete udělat chutné saláty, ale i dochutit tradiční pokrmy, nic vám nebrání, návod jak na to naleznete na webu Smartherbs.cz. Zde narazíte na veškeré informace, které se týkají hydroponického pěstování a zároveň na širokou nabídku rostlinek spolu se speciálními inteligentními systémy k pěstování. Ty se vyznačují například speciálním miničerpadlem šetrným ke spotřebě energie s tichým provozem, nebo třeba systému LED osvětlení.

Konkrétní nabídku Plantui naleznete zde. Ani vám nebrání nic v tom, abyste měli kousek zeleně ve vaší kuchyni. Při realizaci nezapomeňte na optimální umístění – rostliny by měly být ve stálém teplotním prostředí, pokud možno mimo průniku studeného vzduchu nebo průvanu. Rovněž ani působení přímých slunečních paprsků není nejvhodnější. Pro zálivku se nedoporučuje používat tvrdá a studená voda.

Foto: smartherbs.cz

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *