iPad je bez správné klávesnice jen poloviční

V civilizovaném světě snad neexistuje nikdo, kdo by doma neměl alespoň jednoduchý mobilní telefon. Ty jsou dnes naprostým standardem a nedá se bez nich prakticky obejít. Za těch několik málo desetiletí své existence ušly skutečný lán cesty. A totéž se dá říci i o tabletech.

Ty už v současnosti neslouží pouze jako předražená přenosná obrazovka, ale mohou do jisté míry fungovat i jako pracovní stanice. Zvláště kvalitní modely od Apple jsou v tomto ohledu velice dobré, nicméně je potřeba jim dokoupit nezbytné vybavení.

Multimediální zábava

iPady, jak se tablety od společnosti Apple jmenují, patří ve svém segmentu mezi to nejlepší, co se dnes dá koupit. Nejde však pouze o technicky povedenou záležitost, ale také o designově zajímavý produkt, ke kterému se dají dokoupit i různé doplňky, třeba v podobě klávesnice Apple.

Pokud využíváte iPad jen k zábavě, nejde zase o takovou nezbytnost. Přeci jen k hraní her či prohlížení filmů není potřeba. Ovšem už při používání internetu se klávesnice může docela osvědčit, třeba při zadávání pokynů do vyhledávače či prohlížeče. Dělat to pouze za pomocí dotykové obrazovky je docela nekomfortní.

Plynulé psaní

Ještě více vám klávesnice k iPadu pomůže v případě nutnosti napsat nějaký delší souvislý text. Klikat na každé písmeno prstem na obrazovce je velice zdlouhavé a únavné. Navíc si tak spíše dříve než později poškodíte karpální tunely.

Klávesnice je tedy sice trochu dražším, nicméně velice cenným pomocníkem, bez kterého mnoho pracovních úkolů na iPadu prostě nezvládnete.

Snadné připojení

Jak je u Apple v poslední době zvykem, klávesnice je nejen trochu dražší, ale rovněž i bezdrátová. Díky tomu je daleko skladnější a lépe přenositelná. Spojení mezi ní a přístrojem probíhá pomocí Bluetooth. I když se často nejedná o nejlepší řešení na světě, zde funguje perfektně.