Jak bojovat proti myším v domácnostech?

Myši jsou nepříjemnými návštěvníky mnoha domácností. Ano, rozhodně sem nepatří, ale může se snadno stát, že se nějakým způsobem dostanou i do moderního a jnového rodinného domu nebo bytu. Často se s nimi setkáte v exteriéru bydlení – například na dvorku či zahradě, jsou však i situace, kdy vniknou přímo dovnitř vaší domácnosti. V obou situacích je dobré proti nim bojovat.

Krtek na zahradě

Čím dříve začnete, tím lépe. Uvědomte si totiž, že myši, ale třeba i potkani se velmi rychle množí. Budete-li otálet, za nedlouho jich bude podstatně více.

Raději bez jedu

V mnohých prodejnách jsou k sehnání nejrůznější preparáty proti hlodavcům – fungují často na chemické bázi, zkrátka a jednoduše myši a potkany otráví. To však s sebou přináší nebezpečí kolikrát i pro ostatní členy vaší domácnosti. Ohroženi bývají zejména malé děti, ale i zvířecí miláčci. Pokud tedy můžete, zkuste dát přednost nejprve jinému řešení.

Je to jednoduché – pořiďte si pastičky na myši a rozmístěte je tam, kde předpokládáte, že se myši často pohybují. A jaké lákadlo použít? Do pastičky dejte například pečivo nebo oříšek či špek. Je zapotřebí pravidelně kontrolovat, zda se nějaký hlodavec nechytil, případně pastičku znovu nalíčit – někdy se stane, že je návnada sežraná, aniž by se nějaká myš chytla.

Nedůležitější je prevence

Vůbec nejdůležitější, při boji proti hlodavcům v domácnosti, je prevence. Zajistěte tedy ve všech prostorách co největší pořádek. Nenechávejte nikde žádné zbytky. Pokud objevíte nějaké díry ve stěně, třeba ve sklepě nebo na půdě, snažte se je co nejdříve opravit – můžete využít třeba sádru nebo směs speciální omítky, která je určena k plnění prasklin a menších dírek ve stěnách.

Hlodavci nejsou často výsadou pouze starších chat či chalup. Tu a tam se s nimi můžete setkat prakticky kdekoliv. Dejte si na ně pozor – přenáší totiž spoustu nemocí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *