Jak na prodej bytů v Brně, abyste byli úspěšní? 6 základních chyb, které dělají prodejci nemovitostí


Řešíte právě, jak na prodej bytů v Brně nebo kterémkoliv jiném městě? Čemu se při tomto procesu vyvarovat, co si pohlídat a v čem se vyplatí obrátit na odbornou pomoc? Přečtěte si, v čem spočívá 6 nejčastějších chyb ze strany prodejců nemovitostí.

Jak na prodej bytů aneb určete správně nabídkovou cenu

Stanovení správné nabídkové ceny symbolizuje snad ten nejzásadnější krok při prodeji bytu nebo jakékoliv jiné nemovitosti. V praxi to chodí tak, že nemovitost se většinou prodá za částečně nižší cenu, než za jakou je nabízena.

Stanovit optimální cenovou hladinu opravdu symbolizuje klíčový krok. Pokud cenu zbytečně nadsadíte, podepíše se to na zbytečně zdlouhavém procesu prodeje. A navíc dojde i k poškození pohledu na nemovitost na trhu. V současné době jsou ceny nemovitostí vysoké a podobný trend se předpokládá ještě po dobu dalších dvou až tří let.

Nesnižujte postupně cenu

Pokud již uděláte tu chybu, že stanovíte cenu za prodej nemovitosti příliš vysoko, neschylujte se k následující strategii. Mnoho lidí má pocit, že v takovém případě pomůže, když budou postupně nabídkovou cenu snižovat (třeba o pár procent). Na to však zájemci ve většině případů vůbec nereagují a objevuje se u nich takzvaná selektivní slepota.

Mnohem účinnější je strategie, při níž vyčkáte. A pokud se opravdu neobjeví žádný zájemce, snižte cenu o více procent najednou (třeba o 10 %). Vůbec nejlépe se přitom v České republice prodávají malé byty.

Pozor na agresivní makléře

I když se rozhodnete prodávat nemovitost na vlastní pěst a vložíte svoji nabídku na nejrůznější inzertní servery, ozve se vám nejspíše nespočet realitních makléřů. Ti se vás přitom častou budou snažit nalákat na mnohdy neexistující zájemce o váš byt. Problém však spočívá v tom, že takoví vemlouvaví makléři bývají ve valné většině případů neúspěšní.

Pokud se již rozhodnete svěřit prodej bytu realitnímu makléři, vždy jej vybírejte tak, aby měl za sebou již nějaké zkušenosti a ve svém oboru se doopravdy orientoval.

Perfektní fotografie a prezentace domu

V dnešní době je jednodušší než kdy dřív vytvořit kvalitní snímky, které na inzertních portálech zájemce zaujmou. Pokud nemáte dostatečné vybavení pro pořízení snímků na vlastní pěst, určitě se vyplatí investovat do profesionálního fotografa.

Pokud se totiž nad celou situací zamyslíte z pohledu potenciálních zájemců, jistě by vás na první pohled neohromil pohled na rozmazané a nekvalitní fotografie. Myslete na to, že díky povedeným snímkům máte jedinečnou příležitost případné zájemce zaujmout.

Jakmile následně budete pořádat prohlídky domu, pamatujte na zajištění příjemného a uklizeného prostředí. Neuklizený byt zřejmě na nikoho dobrý dojem neudělá.

Buďte lepšími obchodníky

Abyste dokázali prodat nemovitost, musíte mít určité proobchodnické dovednosti. Rozhodně nemůžete zastávat názor „Když se jim to nelíbí, ať jdou jinam.“. Na místě je spíše schopnost empatie, nabídnutí nějakého ústupku, a schopnost vyjednávání.

Řekněte si o právní pomoc

A na závěr je ještě třeba zdůraznit, že byste se neměli bát říct si o právní pomoc. Ta vám může pomoct u:

· Smlouvy o smlouvě budoucí

· Kupní smlouvy

· Smlouvy o úschově

· A mnoho dalšího

Prodej bytu může někdy představovat běh na delší trať, jelikož není radno jednotlivé kroky podcenit. Nyní již víte, jaké jsou nejčastější chyby prodejců nemovitostí a můžete se z nich poučit.

Už jste někdy nemovitost prodávali? Co vás při tom překvapilo? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích pod článkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup