Jak na štěnice v bytě?

Již několik dní se probouzíte s nepříjemnými kousanci, které vypadají jako od komára, ale po dvoukřídlém hmyzu nikde ani památky? Možná jste obvinili toho nesprávného. Zvážili jste možnost, že se u vás ubytovali mnohem horší sousedé – štěnice domácí? Většina má za to, že se štěnice vyskytují jen ve špíně, ale v praxi se mohou drobné potvůrky objevit i v jinak čisté domácnosti…

Jak štěnice vypadá?

Štěnice domácí (Cimex lectularius) má velmi ploché žlutohnědé nebo červenohnědé tělo a není větší než 5 mm. Přesto dokáže domácím pořádně zavařit. Neodmítne pozvání na hostinu, na které se servíruje lidská zvířecí nebo lidská krev. A má-li na výběr, raději se zakousne do lidí.

Štěnice domácí
Autor: Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc.

 

Kousnutí od štěnice

Kousnutí od štěnice je velmi podobné komářímu a objevuje se v řádech po dvou až třech. Nebylo prokázáno, že by hmyz přenášel infekční choroby, nicméně některé osoby mohou dostat anafylaktický šok.

Jak se k vám mohly dostat a kde přebývají?

Nezvaní hosté se k vám mohli dostat v cestovní tašce, co by „suvenýr“ z dovolené, ale také jako nedílná součást starého nábytku, který jste si nedávno vítězoslavně přinesli ze starožitnictví. Štěnice jsou velmi vynalézavé a během odpočívají ve škvírách postelí, za obrazy a tapetami či ve spárách na podlaze.

Hubení štěnic

A teď to nejdůležitější. Jak se drobných potvůrek, které vám ztrpčují život, nadobro zbavit?

Na trhu jsou k mání nejrůznější přípravky na hubení štěnic (např. populární PROTECT), které se aplikují na nábytek a další rizikové plochy, kde se může hmyz vyskytovat. Postřik se musí opakovat po cca 2 – 3 týdnech, tedy v době, kdy se vylíhne nová generace a nestihne naklást vajíčka.

Dalším a zřejmě efektivnějším řešením je hubení štěnic pod taktovkou profesionální deratizační firmy. Odborníci s dlouholetými zkušenostmi se postarají o to, aby byly skutečně zlikvidovány všechny štěnice, a to maximálně diskrétně. Hledáte na štěnice nářadí parkside?

V žádném případě s hubením nemeškejte a vyřešte nepříjemný problém dříve, než vám přeroste přes hlavu. Štěnice se totiž množí velmi rychle…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *