Vintage styl bydlení

Není nic horšího, než nudný interiér. Pokud vás omrzelo stávající bydlení a toužíte po změně, možná vás upoutá tzv. vintage styl, který je v posledních letech neskutečně populární. Inspiruje se minulými dekádami, nejčastěji 50. a 60. lety. Zní to jako retro? Mezi retrem a vintage stylem je ovšem rozdíl – vintage je původní.

Proč je vintage styl tak oblíbený?

Vitange styl bydlení si zamiluje každý, kdo se slzou v oku vzpomíná na „staré dobré časy“. A samozřejmě i pro mladší ročníky, které si představují, jak se „tenkrát“ žilo. Stačí doplnit interiér o pár vhodně zvolených starších dekorací nebo kusů nábytku a je to. Váš domov získá nezaměnitelný staronový nádech, který sice může na první dojem působit usedle, ale na druhý a každý další dojem naopak velmi útulně.

shutterstock_166072469

Obrovskou výhodou vintage stylu je jeho variabilita. Můžete ho zkombinovat s takřka libovolným stylem a výsledek přesto předčí vaše očekávání. Někdy přitom stačí pár maličkostí jako skleněný lustr nebo pár metrů tapety s dobovými motivy. Záleží na tom, zda chcete zachovat původní charakter a jen ho lehce okořenit vintage prvky, anebo se vydáte cestou totální změny.

Jak zařídit interiér ve vintage stylu?

Mezi hlavní prvky, kterými se vintage styl bydlení vyznačuje, patří harmonie mezi neutrálními nebo pastelovými barvami. Ty by měly dominovat, nicméně určitě nešlápnete vedle, když je doplníte o pár doplňků s výraznějšími tóny. Ty celkový koncept nenaruší a naopak jej umocní. Například starorůžová perfektně koresponduje s neonovým odstínem. A co se týče materiálu, budete mít volnou ruku. Někdo si sice vintage představí především jako semiš, ale pozadu nezůstává ani dřevo, kov a ratan. Důležité je, aby výsledek působil pozitivně na vaše smysly a byl příjemný i na dotek.

A kde vintage nábytek a doplňky seženete? Poohlédněte se po něm na půdě, ve stodole a nezapomeňte se zeptat svých známých. Třeba zapomněli vyhodit něco, co se bude ve vaší domácnosti vyjímat. Zároveň můžete oslovit specializované prodejce a designérská studia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *