Jak nejlépe zastavit vzlínající vlhkost ve zdivu?

Vlhkost patří mezi nejčastější problémy u domů. Bohužel ne každý tento problém řeší. Je vhodné se zabývat sanací vlhkosti co nejdříve, protože může na domě napáchat nevratné škody v podobě popraskaného zdiva, poškozené omítky i narušené statiky domů. Když začnou korodovat kovové prvky a hnít trámy, dům může být následně nebezpečný. Vlhkost v podobě deště nebo sněhu dokáže spolehlivě odvést střecha. Větší problém často působí vzlínající vlhkost, která proniká ze země.

Zastavte vzlínající vlhkost moderním způsobem

Pro většinu lidí je nemyslitelné volit drahé a náročné řešení. Možná jste slyšeli o podřezávání zdiva, ale takto nešetrná metoda není jediná, kterou lze použít. Nabízí se mnohem lepší volba, kterou je krémová injektáž zdiva. Používá se k ní systém AquaStop Cream®, jde o krémovitý materiál s více jak 80% koncentrací aktivní látky silan /siloxanu v obsahu. Tato látka je vhodná pro téměř všechny typy zdiva, včetně kamenného a kombinovaného. Abyste tento krém aplikovali, nemusíte dům podřezávat. Pokud nemáte podsklepený dům, stačí nad úrovní podlahy odstranit omítku a vyvrtat otvory, které budou od sebe vzdálené maximálně 12 centimetrů.

Otvory se obvykle vrtají do spár, které se předem vyčistí, ale není to podmínkou, lze vrtat i do cihel/tvárnic. Následně se pomocí aplikační pistole nebo tlakového čerpadla aplikuje AquaStop Cream®. Jde o materiál, který následně pronikne přes jednotlivé póry hluboko do zdiva a vytvoří kvalitní voděodolnou clonu. Přes tuto clonu vlhkost nepronikne. Podrobný návod k aplikaci, ukázky i výpočet spotřeby naleznete na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz. Nachází se zde také eshop, kde koupíte krém AquaStop Cream® i potřebné prostředky k aplikaci. Injektáž vlhkého zdiva zabrání dalšímu ničení vaší nemovitosti vlhkostí. Pokud ještě nemáte vhodně ošetřený dům, navštivte web a seznamte se s technikou, která vám umožní snadno a rychle vyřešit váš problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *