Jak oživit starý květináč

Počasí přímo vybízí zahrádkáře nejen k pobytu, ale i práci na zahrádce. S tím souvisí vylepšování jejího vzhledu, sazení ovoce i zeleniny, kytek, sekání trávníků, vyplévání a mnoho jiných úkolů. Každý majitel zahrádky mi dá zapravdu, že udržet svěží vzhled dá docela zabrat, nicméně mnohdy tím příjemným způsobem. Spoustu lidí má zahradu, jako koníček.jak vybrat střešní krytinu

Kytky v květináči patří mezi nezanedbatelnou ozdobu plůtků, zídek, ale i přímo pozemku. Osobně jsem se zbavila plevele a plochu pokryla voňavou kůrou. Na tuto jsem pak rozmístila „ozdobné“květináče s kytkami. Plevel, který by se dral tudy ven, pak už stačí přelít vřelou vodu a nemáte takovou práci s vypléváním a zahrádka vydrží mít pěstěný a upravený vzhled po dlouhou dobu. Místo kůry je možné vysypat záhony i kamínky. Pokud se rozhodnete pro stejný krok, vyplatí se předem květináče upravit. Není potřeba utrácet mnoho peněz, abyste si vytvořili nepřehlédnutelnou a originální ozdobu.

Květináč, lepidlo a větvičky

Suché větvičky nalámeme na stejnou délku – podle květináče. Na květináč naneseme lepidlo, které je určené pro dřevo a plast či keramiku. Záleží, jaký květináč budete používat. Větvičky lepíme jednu vedle druhé kolem celého květináče. Květináč by měl mít ze spodní strany otvory, aby v něm hlína netlela. Ve finále natřeme větvičky bezbarvým lakem a kolem květináče můžeme z juty uvázat i mašli.

Květináč, lepidlo a úlomky kachliček

Pokud ve sklepě, na půdě či kůlně najdete staré a prasklé kachličky můžete je využít na ozdobení zašlého květináče. Využít se dají jakékoliv barevné variace. Kladívkem párkrát bouchneme po kachličkách, aby se roztříštily na drobné úlomky, a ty pak lepíme na květináč. Mezery, které vzniknou, zaděláme spárovací hmotou a máme hotovo.

Květináč, lepidlo a kamínky

Kamínky je lépe volit placatější a drobnější. Buď oblepíme úplně celý květináč, nebo můžeme tvořit pouze ornamenty, kytky a jiné obrazce. V tomto případě je vhodné použít tavící pistoli a teprve potom do mezírek nalít lepidlo, které zafixuje kameny ke květináči i sobě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *