Jak ušetřit místo v kuchyni

Pravděpodobně mnoho hospodyněk zná ten pocit, že ačkoliv kuchyň není zase tak malá, bojujeme s místem. Ideálním řešením je spižírna či komora, která umožňuje organizovaný prostor. Ne vždy se však v naší domácnosti nalézá malá komůrka sousedící s kuchyní, která právě tohle umožňuje. Samozřejmě při zařizování kuchyně je možné také vybudovat vestavěnou skříň, která bude sloužit, jako spíž. Co si však počít v případě, že spižírnu nemáme a v krátké době se do její výstavby nehodláme pouštět?shutterstock_164644823

Výsuvné police – košíky

Klasické poličky v kuchyňské lince se dají nahradit výsuvnými moduly, které umožňují mít po ruce i věci, které máme mnohdy uložené tak, že projdou záruční dobou. Jednoduše proto, že na ně nedosáhneme, nevidíme a jsou snadno zapomenuty. V případě, že je možné si s policí vyjet až ven máte veškerý obsah, jako na dlani.

Rohové zásuvky

Svého času byl velký boom vlastnit kuchyňskou linku do tvaru L nebo U. Jenže rohy zůstávaly neprakticky řešené. To už je dnes naštěstí minulostí a dokonce i rohové části skýtají velké možnosti. Drátěné programy, které se dají vysouvat a otáčet nabízí přehlednost a dostupnost veškerého uloženého nádobí či potravin.

Organizátory

Těch dnes existuje celá škála. Některé se dají přimontovat z vnitřní části kuchyňských dvířek a jiné ze spodní strany kuchyňské linky. Zde mohou najít místo všechny drobné předměty, jako jsou například kořenky.

Kuchyňský jídelní nábytek

Nejen lavice, ale i kuchyňské taburety a některé typy židlí umožňují odklopit sedací část a do ní se dají ukrýt různé předměty: nádobí, ubrusy, utěrky a vše, co stále nemá své pevné místo. V případě, že vlastníte skutečně jen malou kuchyňku, kde není místo ani pro stůl a židle – zvolte universální skládací nábytek. Deska stolu se dá sklopit a židle zasunout tak šikovně, že nezaberou téměř žádné místo. S tímto druhem nábytku je dnes možné si vyhrát.

Vysouvací skřínka s pracovní deskou

Máte v kuchyni jen velmi málo pracovního místa? Jednu spodní skřínku si nechejte udělat na kolečka a můžete s ní libovolně vyjet ven. Působí jako součást spodní části linky, ale po vysunutí ven nabídne pracovní plochu, pro krájení, řezání a jinou přípravu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *