Jak probíhá montáž oken a jak se na ni můžeme připravit?


Koupí kvalitních plastových oken cesta k příjemné domácnosti nekončí. Stejně důležitá je totiž i jejich odborná montáž. Ta totiž ovlivní nejen celkový dojem z nových oken, ale i jejich dlouhodobou a bezproblémovou funkčnost. Abyste se nemuseli trápit úniky vlhkosti nebo tepelnými ztrátami, svěřte svá okna do rukou odborníků.

Vyplatí se mít také představu o tom, jak se na instalaci můžete připravit. Přestože ji samotnou provedou odborníci, můžete jim několika následujícími kroky ušetřit a zjednodušit práci. Jak na to?

Zakryjte nábytek

Poničení drahé sedačky nebo almary po babičce bezpečně zabráníte jen tak, že je zakryjete igelitovou fólií. Ta vám také ušetří následný úklid prachu a zajistí, že si na nábytek dělníci například neodloží hrnek s kávou, který by mohl na drahém dřevě vytvořit zlomyslný kroužek. Pamatujte, že díky rekonstrukci se váš byt změní na stavební prostředí, proto je lepší ho před prachem ochránit předem, než později trávit hodiny úklidem.

Zajistěte, aby dělníci měli dost místa pro práci

Snadněji se bude montérům pracovat, pokud jim vytvoříte dostatek místa pro práci. Nejlepší je odsunout nábytek tak, aby kolem okna vznikl minimálně metrový dostup. Je vhodné posunout i věci, které mohou bránit při vynášení starých a vnášení nových oken. Myslete proto i na přístupovou cestu a upravte její okolí tak, aby se při manipulaci nepoškodila ani okna, ani například konferenční stolek.

Montáž nových oken krok za krokem

Upravili jste podmínky v bytě? Je teda načase, aby přijeli dělníci. Ti nejprve začnou demontovat stará okna. Materiál, který vybourají, obvykle odnáší na smluvené místo, nebo ho po skončení práce dokonce rovnou odvezou. Poté přijdou na řadu nová plastová okna. Podle nich se někdy ještě doupraví stavební otvor. Tak zajistí montážníci správnou vodorovnost a svislost oken. Ta následně ukotví do vsazených rámů.

Přichází na řadu jedna z klíčových věcí při montáži plastových oken, a to jejich seřízení. Díky tomu se nebudou sama otevírat a při správném zacházení by do nich nemělo zatékat. Po tomto kroku dělníci už jen zednicky zapraví prostor okolo oken.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup