Jak si vybrat typ střechy

Chystáte se stavět rodinný dům či pustit do kompletní rekonstrukce stávajícího domu a zvažujete, jaký typ střechy zvolit? V dnešním článku se dozvíte, jaké možnosti a typy střech se u rodinných domů nabízejí. Střecha patří mezi důležité prvky celé stavby a nevyplatí se její výběr podcenit. Ať už stvba nového domu či celková rekonstrukce bývá poměrně nákladným finančním procesem. Ačkoliv se může zdát, že střecha nebude tak složitá, pravdou je opak. Při rozhodování, jaký typ střechy a střešní krytiny zvolíme, hrají důležitou roli celkové parametry objektu, ale i klimatické podmínky a prostředí, kde se dům nachází. Každá střecha může mít jinak vyřešen odtok dešťové vody a odolnost na povětrnostní podmínky.chata

Střechy sedlové

Sedlové střechy patří mezi českou klasiku a bývají nejčastějším využívaným typem střech. Jde o dvě nakloněné střešní roviny, které se sbíhají na vrcholku. Pro svůj vzhled jsou často nazývány také „áčko“. Skládá se z nosné konstrukce a střešní krytiny. Tento typ střech dále dělíme na ploché a sklonité. Vzhledem k jednoduchosti montáže jednotlivých prvků patří mezi nejméně nákladné střechy.

Střechy valbové

Tento typ střechy se vyznačuje čtyřmi plochami, které se nejčastěji, objevovali u domů z minulého století. Velmi často se dnes využívá u novostaveb. Tento typ střech se hodí převážně tam, kde je větší výskyt srážek, protože voda může stékat po všech čtyřech stranách objektu. Valbová střecha může mít různý úhel zkosení a pokrýt je možné jí jakoukoliv krytinou. Obojí se volí podle oblasti, kde hodláte žít. V horských oblastech se na střeše usazuje sníh, který bývá těžký. Z tohoto důvodu jsou na horách většinou střechy příkré. Obecně tedy platí, že čím výše nad mořem, tím větší sklon by střecha měla mít.

Střechy stanové

Při realizaci střechy hraje důležitou roli výstavba krovu. Tento typ střechy je velmi podobný valbové střeše, jen chybí hřeben a všechny čtyři strany se sbíhají do jednoho hrotu. V dnešní době se stanová střecha využívá především u nízkých domků typu bungalovů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *