Jak na čištění žaluzií?

Žaluzie patří mezi nejčastější doplněk našich oken. Je pravdou, že stále si mnoho lidí potrpí na záclonky, závěsky, ale žaluzie jsou zkrátka něco, bez čeho spousta domácností fungovat nemůže. Nemusíme je prát tak, jako závěsy, přesto je potřeba z nich sem tam odstranit prach. A právě tohle bývá mnohdy pořádný oříšek. Existuje několik způsobů, jak se vyčistit žaluzie nejen od prachu, ale v kuchyni mnohdy od mastnoty, která na nich časem ulpí.Jak vyčistit žaluzie

Hadr nebo vysavač

Nejčastějším způsobem je vlhký hadřík a otírat každou lamelu zvlášť. Ale to může trvat někdy hezky dlouho a je to pořádná otrava. Mnohem rychlejší způsob je sklopit žaluzie a otřít je zároveň. Pokud jde jen o prach, stačí navlhčený hadřík nebo si pomoci vysavačem s násadou. Nezapomínáme ani na nejhornější lištu, kde mohou ve žlabku odpočívat v pokoji i mouchy či jiný hmyz. Při vysávání však pamatujte na výkon vysavače, který pokud je silný, může lamely nenávratně poškodit.

Řešením může být i sprcha

V případě mastnoty je nejlépe použít opět vlhký hadřík a vhodný čisticí prostředek s ohledem na to, jaké žaluzie máme. Zda plastové dřevěné atd. Pokud jde o materiál, kterému nevadí voda, a navíc se dají žaluzie sundat, bude nejlepší řešení je umýt běžným čisticím prostředkem pod tekoucí vodou a nechat okapat – vyschnout, než je znovu pověsíte na okno.

Speciální doplňky – násady a rukavice

Jako další možnost se nabízí zakoupení speciálních násad nebo rukavic. Ty jsou vyrobeny tak, že umožňují stírat jednotlivé lamely z obou stran. Tedy ze spodní i horní strany. Většinou se jedná o kombinaci plastů a textilie, která zaručuje dokonalý výsledek. Ať už si vyberete jakoukoliv možnost čištění, vždy je dobré mít na paměti, že je nutné použít kvalitní čisticí prostředek. V případě dřevěných žaluzií leštěnku pro tento účel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *