Jak zařídit dětský pracovní koutek

Při zařizování dětského pracovního koutku hraje důležitou roli to, co obecně platí při vybavení klasické pracovny. Důraz je kladen na pohodlné sezení, pracovní plochu a správné osvětlení. Mimo jiné nesmíme zapomínat, že jde o děti, tudíž by měl být takový prostor veselý. U psacího stolu dítě tráví mnoho času psaním úkolů, kreslením, práci na PC. Nábytek by měl být tedy koupený s rozmyslem. Jak zařídit dětský pracovní koutek bude námětem dnešního článku. Jak zařídit dětský pracovní koutek

Psací stůl

Plocha psacího stolu by měla být dost velká, aby zbytečně na stole nevznikal chaos. Všeobecně se doporučuje tak 1,5 metru u mladšího školáka. Student může potřebovat i mírně větší. Pracovní deska by měla být příjemná na dotyk, hladká a omyvatelná. Psací stůl umístíme nejlépe k přirozenému zdroji světla. Poblíž stolu by měly být zásuvky, úložný prostor pro počítač (monitor a klávesnici). Popřípadě volíme takový stůl, který umožňuje následně dokupovat další komponenty, jako je pojízdný kontejner, zásuvky a další. S dítětem časem rostou i nároky. Nezapomínáme ani na umístění odpadkového koše. Jestliže chcete být hodně precizní, nabízejí se i stoly se zabudovanou mini ledničkou. Během studia nemusí student odbíhat pro limonádu nebo svačinku. Tu může mít ihned po ruce.

Pohodlné sezení

Výběr židle se nevyplácí podcenit. Nevhodné sezení může způsobit bolesti zad, stres, migrény. U sezení na židli platí pravidlo pravých úhlů. Chodidla by se měla být položena celou ploskou na zemi, lýtka i stehna, stehna a záda by měla svírat pravý úhel. Bederní páteř by měla být přirozeně prohnutá. Židle je nejlepší taková, která umožňuje nastavitelnou výšku opěrky i sedadla. Zaměřte se i na polstrování a praktický prací potah. Veškeré funkce židle by měly být snadno nastavitelné – bez nářadí.

Vhodné osvětlení

Lampička je vhodná taková, která dostatečně osvětlí pracovní plochu. Měla by být z pevného materiálu, polohovací a dobrou stabilitou. Lampička dokonce odhalí, jak moudře jsme vybrali pracovní stůl. Velmi lesklá plocha bude malého pracanta oslňovat a černá zase pohlcovat světlo. Design lampičky je vhodné sladit s celým pracovním koutkem, ale mnohem důležitější je účelnost. Třeba to, aby šla lehce vyměnit žárovka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *