Jak vyprat „nevypratelné“ skvrny? Máme tipy!

Nejsou skvrny jako skvrny. Za pravdu nám dá každá svědomitá hospodyňka, která se minimálně jedenkrát setkala se skvrnkou, jež i přes veškerou snahu odolala několikanásobnému praní. Ještě než svůj boj s odolnou skvrnou nadobro vzdáte, zkuste alespoň jeden z našich tipů. Věřte nebo ne, ale i skvrnky mají své slabé stránky, tudíž stačí jen vědět, do jakých míst nasměrovat vaše zbraně! Mezi ty nejodolnější – strašáky každé ženy v domácnostipatří krev, rtěnka, víno mastnota a pot. Těchto skvrn je mnohdy skutečně obtížné se zbavit a často s nimi svádíte nelítostný boj, ze kterého jste – až do dnešního dne – zpravidla nevyšli jako vítězové. Naštěstí máte naše rady – tak šup, do boje!

Jak odstranit skvrny

 • Skvrny od krve

  Chcete-li úspěšně odstranit skvrny od krve, musíte postupovat skutečně rychle. Pokud to zvládnete včas, zpravidla vám k odstranění těchto skvrn postačí obyčejná studená voda. V případě skvrny od zaschlé krve je třeba postižené místo nejdříve namočit a posolit, po odmočení lze použít bílý ocet, borax nebo 3% roztok peroxidu vodíku.

 • Skvrny od potu

  Pot je silný soupeř a určitě o tom víte své. Skvrny od potu patří mezi nejčastější a rovněž i mezi nejodolnější. Často se stává, že jsou skvrny od potu natolik silné, že si s nimi doma neporadíte a vaše kroky musí směřovat do čistírny. Nejlepší radou je proto propocené oblečení co možná nejrychleji vyprat.

 • Skvrny od vína

  Jakmile se vám podaří ukápnout na oblečení či jinou textilii byť jedinou kapičku vína, nečekejte a co možná nejrychleji tekutinu vysajte ubrouskem a posypte solí. Následně skvrnu polijte – nejlépe – minerálkou a pak vysušte čistým ubrouskem. Stejně tak vám za včasného rozhodnutí může pomoci mýdlová voda.

 • Skvrny od rtěnky

  V případě skvrny od rtěnky velice záleží na tom, o jakou rtěnku se vlastně jedná, případně i o materiál, který byl rtěnkou zamazán. Zpravidla se skvrny tohoto typu zbavíte lihem a následným vypráním. Pomoci může i terpentýn, benzin nebo kysličník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *