Jak zařídit ložnici podle feng shui

Feng shui je staré učení, které vás může v mnohém hodně inspirovat. Ložnici většina z vás považuje za místo, kam chodíte za odpočinkem, relaxací, klidem a spánkem. Právě v tomto interiéru začínáte a zároveň i končíte každý svůj den, proto je velice důležité, abyste se zde cítili dobře, příjemně a uvolněně. A feng shui vám v tom může pomoci. Pokud vás tohle staré učení zajímá a toužíte mít ložnici zařízenou v naprostém souladu s dávnými tradicemi, pak je náš dnešní článek určený právě pro vás. Následující tipy vám budou radou, inspirací, tipem o doporučením, jak si zařídit harmonickou ložnici, kde spánek bude pravým rájem. Jdete s námi do toho?

2

 • Dveře

  Během spánku by měla být ložnice zavřená. Proč? Feng shui tvrdí, že pokud za sebou v ložnici zavřete dveře, pomyslně se tak uzavřete před rušivými faktory okolního světa.

 • Postel

  Postel je dominantou ložnice a feng shui na to moc dobře pamatuje. Učení říká, že je velice důležité, jak postel v ložnici umístíte. Obecně je to ale tak, že by postel měla směřovat ke dveřím a to takovým způsobem, že pokud se na ní položíte, budou ke dveřím směřovat vaše nohy. Nestavte postel pod okno.

 • Fotografie

  Mnozí z vás si to zkrátka neodpustí a poličky, skříně a stolky v ložnici doslova zasypají fotografiemi svých dětí či momentkami ze společných okamžiků. Feng shui je ale zásadně proti tomu. Proč? Ložnice je váš osobní prostor, který slouží jen vám a vašemu odpočinku. Fotografie cizích lidí, byť je to rodina, zde nejsou žádané.

 • Odrazy

  Feng shui v ložnici zakazuje vícero věcí, mezi které patří i zrcadla. Pokud se přeci jen zrcadla v ložnici nechcete vzdát, pamatujte alespoň na to, že byste se v něm neměli vidět, ležíte-li v posteli.

 • Televize a jiná elektronika

  Podle feng shui nemá jakákoli elektronika v ložnici co dělat. Ložnice je místo pro odpočinek, kterého by vám ale nebylo dopřáno, pokud by vám ke spánku hrála televize, svítil budík nebo blikal stolní počítač.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *