Předcházejte ztrátě svých šperků – jak?

Ztratit v dnešní době šperk není nic výjimečného. I proto je dobré si je důkladně hlídat a kdykoliv je nepotřebujete, je uložit doma, na předem vybrané místo. Ideálně samozřejmě do šperkovnice. Pokud to uděláte, ztrátu rozhodně nemusíte riskovat. A pokud chcete mít skutečnou jistotu, pojďte si přečíst, jakým činnostem se s danými šperky vyvarovat. Jsou totiž soupisem toho, jak je lidé nejčastěji ztrácí.

screen-sperky-a-diamanty-sk

Ztráty související s vaší domácností

Myslíte si, že doma šperk ztratit nemůžete? Omyl. Často stačí běžné domácí práce, jako třeba mytí nádobí, stejně jako mytí podlahy. Prsten může sklouznout a dostane se do odpadu, stejně jako ho lze spolu se špinavou vodou vylít. Jedná-li se třeba o zásnubní prsteny, je to ztráta obrovská. Pamatujte tedy na to, že je dobré si je vždy raději sundat. Problém se ztraceným šperkem ale může nastat i na párty. Je jasné, že když ji pořádáte, chcete vypadat dobře. Pokud to ale přeženete, ráno si jenom těžko vzpomenete na to, kde by prsten nebo jiné šperk mohl být.

Mějte své místo, kam ho dáváte

Velmi často mají lidé problém s tím, že ztratí šperky jenom proto, že zapomenou, kam je dali. Následně je mohou třeba i omylem vyhodit. Máte-li na svém prstě zásnubní prsten s diamantem, vždy mějte jedno jediné místo, kam ho ukládáte – ideální je ona zmíněná šperkovnice. Zde nezapomínejte na to, ji také dobře ukrýt. Proč? Jelikož do deseti nejznámějších důvodů ztráty šperků samozřejmě patří také krádež. A to nejenom na ulici, ale i ve vašem domě nebo bytě.

Rizikové jsou i sportovní aktivity

A co je dále poměrně rizikové? Je to logicky sport. Problém může být třeba plavání v bazénu, stejně jako v přehradní nádrži, nebo moři. Diamantové šperky zkrátka sjedou z vašeho prstu a již je nikdy nenajdete. Podobně jednoduchá ztráta se týká třeba dalších sportovních aktivit, jako je běh, jízda na kole, nebo cvičení v tělocvičně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *