Jak zazimovat zahradní bazén?

Podzim je v plném proudu a ani se nenadějeme a bude tady zima. Možná je tak ten nejvyšší čas zazimovat bazén, pokud jste to tedy ještě neudělali. A nakonec, i když už je tato činnost za vámi, tak si můžete přečíst pár řádků, jak zhruba postupovat, jestli jste to dělali správně!

screen-marimex-cz-solarni-plachta

Zazimování bazénu je naprostá samozřejmost, tedy alespoň v případech, kdy s ním počítáte opět v příští sezoně. Důležité je zohlednit, jaký vlastníte typ bazénu. Hrubým dělením lze zahradní bazény rozdělit do tří kategorií.

Nafukovací zahradní bazény

První variací jsou nafukovací zahradní bazény. U nich je zapotřebí vypustit vodu a všechno schovat – tedy jak samotný bazén, tak i bazénové příslušenství v podobě plachty, filtrace, případně výhřevného systému. Nafukovací bazény jsou náchylné na nepříznivé zimní povětrnostní podmínky, v žádném případě nemohou zůstat přes zimu venku. Vyhledejte pro ně suché místo, kde nemrzne. Před uschováním je nezapomeňte pořádně vyčistit a osušit.

Plechové nadzemní bazény

Druhým, zřejmě nejrozšířenějším typem zahradních bazénů jsou bazény plechové. Jejich obvod tvoří tenký plech, který však dokáže udržet velké množství vodu spolu se speciální plachtou, která tvoří vnitřek bazénu.

Zazimování těchto bazénů obvykle nevyžaduje úplné vypuštění vody. Standardně stačí, pokud je voda vypuštěna zhruba do úrovně skeneru – ten je nejčastěji plastový a hrozilo by tak při mrznutí jeho poškození. Vodu tedy odpusťte a stěny bazénu vyčistěte. Samozřejmě je dobré schovat veškeré příslušenství na suché místo a opět ho před uložením vyčistit. V bazénu je možné během celé zimy využít speciální zakrývací plachtu.

Zapuštěné bazény

Třetí možností jsou pak zapuštěné bazény. Tato kategorie představuje speciální řešení, kdy máte k dispozici obvykle velice kvalitní bazén. Zde je dobré vycházet z konkrétního řešení, případně dbát na doporučení výrobce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *