Jaké parametry by mělo splňovat venkovní osvětlení?

Dnes se při výběru konkrétního osvětlení zaměřujeme především o možnosti, které využijeme v našem interiéru. Nejsou však jediné. Dalším oblíbeným sortimentem na našem trhu jsou i venkovní svítidla. Pokud o nich uvažujete, je možné vybírat z celé škály možností, které se liší hlavně variantami použití. Lze je využít třeba na:

  • Osvícení vaší pergoly.
  • Osvícení zahradního chodníku.
  • Osvícení zahradních jezírek.

Jelikož konkrétních možností je dnes více než dost, podívejme se společně na to, co vše by dané osvětlení mělo splňovat.

shutterstock_155732540

Zaměřte se na kvalitu

Kvalita, konkrétně spíše odolnost vůči povětrnostním vlivům. To je klíčová vlastnost, kterou by mělo každé venkovní osvětlení splňovat. Je to třeba déšť, vítr, vlhkost, stejně jako třeba sníh nebo kroupy. Nic z toho by se nemělo podepsat na celkové kvalitě, kterou bude zahradní osvětlení mít. Jedině tak budeme mít jistotu, že nám daný prvek bude sloužit nejenom dlouho, ale stále bude fungovat kvalitně a bezpečně.

Nezapomínejte na levný provoz

I ten souvisí se samotným výběrem konkrétního řešení. Pokud už používáme běžnou elektřinu ze sítě, je dobré volit úspornější žárovky – nejlépe LED diody. Jsou však řešení, kdy se není třeba bát jakékoliv spotřeby. Ta může být i nulová. Ukázkovým řešením jsou v tomto směru solární lampy na zahradu. Díky zabudované baterii využívají slunečních paprsků, které ji nabijí. Energie z ní je následně využívána v noci, právě na svícení.

Využijte automatický provoz

Běžné osvětlení uvedete do provozu stisknutím klasického vypínače. Takto to může fungovat i u toho venkovního. Ne však nezbytně. Doporučujeme se zaměřit na možnosti spojené s pohybovým čidlem. To se týká hlavně variant jak v okolí vašeho domu, tak na vaší zahradě. Kdykoliv čidlo zaregistruje pohyb, světlo se rozsvítí a tak vám také dokonale osvítí cestu, kterou plánujete jít nebo také jet.

Bližší informace zahradním osvětlení a solárních lampách a jednotlivých produktech naleznete na stránce Uni-svitidla.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *