Jaké topné radiátory jsou nejefektivnější?

Vytápění je v plném proudu a jste-li majitelem rodinného domu, bytu, vily, ale i chaty či chalupy, nevyhnete se problematice výběru správné otopné soustavy – a to především při rekonstrukci. Jistě si v takových případech říkáte, že je dobré do budoucna co nejvíce ušetřit. Jaké jsou tedy nejvhodnější radiátory?

shutterstock_87878842

Stejně jako všechno, tak i oblast bytového vytápění, prošla za poslední roky výrazným vývojem. Díky moderním materiálům, technologiím a zkušenostem můžete dnes i vy těžit. Správnou volbou radiátorů se dá totiž ušetřit i několik tisíc korun ročně. Jaké radiátory jsou tedy aktuálně nejvhodnější?

Záleží na velikosti vytápěných prostorů

Určitě záleží, jaký objem vzduchu potřebujete vytopit. Čím větší prostory, tím je důležitější umístit více topných radiátorů. V dnešní době se nejvíce uplatňují radiátory menších rozměrů. Jejich výhodou je i fakt, že obsahují menší množství vody, tím se rychleji vyhřejí a poskytnou teplo za kratší časový úsek. Navíc k dosažení jejich prohřátí spotřebujete výrazně méně paliva. Jejich nedostatkem je ale to, že stejně jako se rychle rozehřejí, tak i rychle vychladnou.

Spojení efektivity a designu

V moderním bydlení je velká pozornost soustředěna také na design a komfort. Kromě efektivity a účelnosti by tak měl být dosažen i jakýsi, minimálně „standardní“ styl. V tomto ohledu vám vycházejí moderní radiátory maximálně vstříc. Ve většině případů totiž zapadnou do podoby interiérových prostorů a nepůsobí rušivě, jako tomu bylo v minulosti například u rozměrných radiátorových systémů.

Moderní radiátory vyžadují moderní kotle a rozvody

Je důležité si ale uvědomit, že při výměně radiátorů budete muset zřejmě přistoupit i k obměně kotle, případně rozvodů. Tuto práci zcela jistě ponechejte odborníkům, instalatéři nebo topenáři si s ní poradí – je třeba vypracovat projekt, aby vše kompatibilně fungovalo. Vyměníte-li pouze část systému, můžete očekávat obvykle problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *