Jakou podlahu zvolit do garáže

Podlaha v garáži je frekventované a hodně namáhané místo, má proto specifické požadavky na odolnost proti vodě, provozním chemikáliím i otěru od kol, na funkčnost i na údržbu. Všechny tyto parametry je třeba zohlednit už při návrhu plánované stavby a podle toho vybrat správný povrch.

Jaké jsou možnosti

V naprosté většině případů se jako základ používá beton, nejlépe mrazuvzdorný a voděodolný. Takového betonu dosáhneme použítím vhodných přísad do základní směsi. Povrch pak ošetříme epoxidovým nátěrem, použijeme gumové nebo vinylové rohože, případně položíme dlažbu. Všechny tyto povrchy prodlouží životnost podlahy, každá z nich má ale své výhody i nevýhody. Vybrat ideální podlahu do garáže nelze, každý majitel má své potřeby a požadavky, podle nich pak vybere tu nejlepší.

Epoxidová pryskyřice je odolná a levná

Navíc ji seženete v různých barvách, podlaha vaší garáže bude vypadat dobře i díky dekorativním částečkám, obsažených v některých nátěrech. Kvalitně natřená podlaha je odolná proti vnějším vlivům i několik let.

Nevýhod je ale docela dost. Pokud je nadměrně vystavována vlivu chemikálií, včetně těch, co vytékají z motoru, či soli v zimním období, případně  horkým pneumatikám, mohou se odlupovat od podkladu. Je taky dost kluzká.

Rohože jen na rovný povrch

Jejich aplikace je nejjednodušším řešením. Jsou velmi odolné a dobře se udržují, jestliže použijete rohože ze stoprocentního vinylu, máte naději, že vám vydrží dlouho. P0řesto se po čase mohou začít deformovat a je nutná výměna. Aplikace rohoží ale předpokládád rovný povrch podlahy v garáži.

Jestli dlažba, tak z vhodného materiálu

Dlažba se do garáže nabízí, je odolná proti otěru, vodě i chemikáliím. Ne každá se ale do garáže hodí. Z nabídky na našem trhu zmiňme dlažbu z vysoce kvalitního PVC, vinylu nebo keramickou, která se dá úspěšně použít. V případě glazované dlažby ale je třeba vybrat s protiskluzovou úpravou, jinak hrozí riziko úrazu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *