Čím se řídit při výběru chladničky

Když se porouchá lednička, je to problém, který musíme vyřešit rychle. Bez ní se (a hlavně teď v letních měsících) dlouhodobě neobejdeme. Podle čeho si ale vybrat lednici vyhovující našim potřebám?

Při výběru musíme zohlednit několik parametrů, například jestli je vhodné kupovat ledničku kombinovanou s mrazákem, nebo bude lepší koupit si ho zvlášť. A jestliže koupíme kombinovanou chladničku, je lepší koupit tu s dvěma kompresory nebo stačí jeden kompresor? I na to se vám pokusí tento článek odpovdět.

Co je při výběru opravdu důležité

Jestli první, co vás napadne je energetická třída, řekněme si na rovinu, že spotřeba energie je hodně důležitý faktor, nicméně je to skutečnost, kterou ovlivníme víc chováním při provozování lednice než její energetickou třídou. Vysvětlení: Od r. 2014 se u nás smí prodávat chladničky od energetické třídy A+ do A++. Horší tedy ani koupit nelze. Pokud jde o roční spotřebu, kterou výrobci občas uvádějí, je velmi nepřesná a zavádějící, nevychází z praxe. Spotřeba se totiž různí podle toho, kam ledničku umístíte, kolikrát za den ji otevřete i kolik potravin v ní chladíte. Také nastavení teploty má vliv na spotřebu elektřiny.

Při výběru se tedy soustřeďte především na vybavení a funkce lednice. Jedním z důležitých kritérií je beznámrazový provoz. Díky funkci No Frost (dnes i Smart Frost či Low Frost) se netvoří námraza a vám odpadá nutnost odmrazování ledničky a často i mrazáku,

Zajímá nás také užitný objem, to je údaj, který vypovídá o tom, kolik potravin do ledničky naskládáte. I velké lednice mohou mít malý užitný objem.

Výběr mohou ovlivnit další užitné vlastnosti

Někdy se rozhodneme pro konkrétní lednici prostě proto, že má tišší chod než ty ostatní. Zvlášť pokud ji míváte v místnosti, kde se spí, může hlučná chladnička znepříjemňovat život. Rozhodující může být i členění ledničky či umístění mrazící části a vybavení šuplíky či policemi.

A jak je to s těmi kompresory? Pro každodenní použití není nijak rozhodující, kolik kompresorů chladnička má, je to spíš položka, za kterou si připlatíte. Pokud má ale lednice i mrazák svůj kompresor a jedna jednotka se porouchá, druhá může dál samostatně fungovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *