Jakým způsobem odhlučnit náš byt?

Máte problémy s hlučnými sousedy? Nebo jste to naopak vy, kdo je v celém domě tím hlavním rušivým elementem? Ať už je situace jakákoliv, jistě se vám budou hodit informace o tom, jak hluk eliminovat. Důležité je samozřejmě odhlučnění, a to pomocí správného materiálu. Dnes jsou tím nejvyužívanějším kvalitní desky Wolf. Ty se pyšní tím, že jsou vyrobeny z kartonu a písku, díky čemuž jsou nejenom ekologické, ale hluk dokážou velmi dobrým způsobem pohltit. A to i přesto, že jejich tloušťka je opravdu malá – pouze 15 milimetrů.

screen-potichu-cz

Dobré je volit profesionála

Samozřejmě do daných prací se díky daným deskám a dalším materiálům na trhu můžete pustit i vy sami. Důrazně ale doporučujeme zvolit raději odborníka. Skutečné profesionály na odhlučnění bytu najdete na Potichu.cz. A proč jejich služeb využít? Jelikož jak vás sami poučí, ve většině případů je nutné prvotní měření. A to proto, aby se zjistila jak intenzita hluku, tak třeba i jeho frekvence. A na základě toho se zvolí následný postup, který bude spojený s konkrétním izolačním materiálem a třeba i jeho množstvím. Navíc profesionál může nabídnout i řadu dalších výhod, jako třeba:

  • Krátká doba realizace
  • Montáž izolace v rámci suchého procesu
  • Ekologičnost používaného materiálu

Co vše lze izolovat?

Pojďme se také podívat na to, jaké součásti vašeho bytu vlastně můžete izolovat konkrétně. Zde nesmíme zapomenout na to hlavní, a to samozřejmě vaši podlahu. Stejně tak ale můžete eliminovat problémy se sousedy nad vámi – a to izolací stropu. Pokud je problém s lidmi ve vedlejším bytě, poradí si tento postup i s nimi. V tomto směru zabezpečujeme odhlučnění stěny, které také výrazně doporučujeme. A pokud u této možnosti ještě zůstaneme, musíme zmínit jedno pozitivum. Ačkoliv se lidé obávají toho, že se jim byt vlivem izolační vrstvy výrazně zmenší, není třeba mít obavy. Celkově nemusí být využito více, než 2 – 10 centimetrů vrstvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *