Skandinávský styl bydlení

Pravdou je, že návrháři bytového designu diktují každou chvíli nové a čím dál zajímavější styly bydlení. Avšak skandinávský styl chcete-li, severský styl bydlení se těší popularitě už pár let a především ho můžete znát z obchodních řetězců IKEA. Skandinávský nábytek je znám především svou funkčností, praktičností, jednoduchostí, kouzlu čistých linií. Čím se skandinávský nábytek vyznačuje, jsou přirozené barvy a přírodní materiál. Nábytek v tomto stylu, jak si mnozí stihli všimnout, bývá většinou nejen hezký, ale i multifunkční. V bytech dominuje bílá nebo velmi světlé barvy za účelem optického zvětšení prostoru.sedací souprava

Odkud se tento styl vzal?

Jak samotný název napovídá, styl pochází ze severu. To čím se styl vyznačuje, pochází z potřeby slunečního svitu seveřanů, kteří ho mají především v zimním období jen poskrovnu. Aby při dlouhých zimních měsících nepropadali depresím, snaží se vnést do svého bydleni světlo, teplo a jas. Doplňky bývají obvykle jednotné, syté, ale přirozené.

Dřevo v kombinaci s bílou

Jak už bylo výše uvedeno, převládají světlé barvy nebo bílá. Důležitým materiálem, který přeruší sterilní dojem, je dřevo či kámen. Přírodní materiály vnesou do bydlení příjemnou pohodovou a relaxační atmosféru. Aby zůstala zachována hlavní myšlenka – bílá, rozjaří a zvětší prostor, kombinuje se nejčastěji s prvky dřeva světlé barvy: olše, jasan, buk. Bílá barva je úzce vázána také potřebou světla.

Dekorace styl podpoří

Bytové dekorace pro tento styl nesou zemité barvy a většinou se jedná o dekorace přírodních materiálů. Textilie jsou rovněž v útulných a hřejivých barvách: žlutá, smetanová, krémová, jemně šedá či blankytně modrá. Ale nechybí ani barvy živoucí: jasně červená, sytě zelená a modrá. Potřeba světla se dá umocnit rovněž pomocí skleněných prvků. Sklo se dá využít nejen, jako elegantní dekorace, ale i výplň dveří, skříní, skleněné příčky a další prvky. Skandinávský styl se nese především v duchu jednoduchosti, a proto se to s doplňky příliš nepřehání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *