Jarně naladěná ložnice vás nabije pozitivní energií

Jaro vnímáme jako radostné a energické období. Dny jsou delší, počasí příjemnější a příroda se začíná probouzet k životu. A nezahálíme ani my lidé – naše obydlí prochází příjemnou transformací, která by se měla týkat také ložnice. Pro ty z vás, kterým došla inspirace, jsme připravili několik zaručených tipů na jarní stylizaci interiéru.

V prvé řadě se pusťte do pořádného jarního úklidu. Zbavte se nepotřebných věcí, setřete nánosy prachy z nábytku a vyprovoďte ven všechny pavouky, kteří se usadili v rozích místnosti. Hotovo? Nyní se můžete začít věnovat jarním dekoracím.

shutterstock_1049351872

Jaro dělají květiny a pastelové barvy

Symbolikou jara jsou květiny a veselé pastelové barvy. Ty by rozhodně neměly chybět na textiliích, které z velké části formují celkovou atmosféru ložnice. Polštářky, přikrývky a závěsy hrají hlavní roli a pokud se vám je podaří příhodně sladit, máte vyhráno.

Alfou a omegou jsou barvy a zase barvy. Tak, jak se mění jednotlivé tóny v přírodě, byste měli přistupovat k proměně ložnice. Buďme však trochu konkrétnější – které typicky jarní barvy dokáží v interiéru hotové divy?

Základním odstínem je svěží zelená, která perfektně koresponduje s bílou. Stejně dobře si rozumí také s malinovou a pastelově červenou. Nic nepokazíte ani povzbuzující žlutou doplněnou o světle šedou.

Rychlá proměna pomocí samolepek

Na jaře (ale i s nástupem každého dalšího období) oceníte dekorativní samolepky na zeď. Stačí si vybrat některý z mnoha vzorů květin, zelenajících se stromů a jiných jarních motivů – výsledek předčí vaše očekávání. A až vás jarní nálepky na stěnu omrzí, jednoduše je nahradíte jinými.

Na závěr doporučení pro ty z vás, kteří momentálně přemýšlí také nad obměnou stávajícího nábytku a postele. Velmi populární je romantický styl shabby shic – vaší ložnice díky němu nabude jarního charakteru, který vás bude pozitivně nabíjet po celý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *