Jak správně vybrat rohovou sedací soupravu?

Disponujete obývacím pokojem nadstandardní velikosti a často hostíte návštěvy? V tom případě je pro vás prostorově náročnější rohová sedací souprava jako stvořená. A my vám prozradíme, jak ji správně vybrat a na co si dát pozor.

Alfou a omegou je správná velikost

V prvé řadě budete muset zohlednit rozměry pokoje. Vaše nová rohová sedací souprava by v žádném případě neměla zabírat tolik místa, aby znemožňovala volný pohyb v místnosti. Připomínáme, že kromě ní je v obýváku také konferenční stolek, obývací stěna a další nábytek. Na druhou stranu by měla být dostatečně velká na to, aby se na ní uvelebila vaše rodina a případní hosté.

Co se týče umístění, nemusí být nutně u zdi – ve větším obývacím pokoji může opticky rozdělit místnost na více segmentů.

Materiál a design

Zásadní je také volba materiálu. Je důležité, aby byl příjemný a snadno udržovatelný (tím spíš, obýváte-li domácnost společně se zvířecími mazlíčky nebo dětmi). Nechcete-li, aby byly na povrchu vidět zvířecí chlupy nebo i ty nejmenší nečistoty, vyhněte se světlým barevným kombinacím. Zda se přikloníte k čalounění nebo ke kůži, je otázkou vašeho vkusu a v neposlední řadě rozpočtu. Pravá kůže je elegantní až luxusní a budete-li se o ní řádně starat, vydrží velmi dlouho v původním stavu. Připravte se však na vyšší investici.

Současné trendy přejí sytým barvám a divočejším vzorům, nicméně záleží na celkovém pojetí interiéru. Rohová sedací souprava může působit dominantním dojmem, ale nedovolte, aby byla jako „pěst na oko“.

Potřebujete další postel?

Pokud se čas od času některý z vašich hostů rozhodne přenocovat, bude se vám hodit rozkládací varianta, kterou v okamžiku transformujete na postel. Dražší modely nabízí poměrně vysoký komfort, který je téměř srovnatelný s postelí. Pro každodenní přespávání ale přesto nejsou vhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *