Klimatizační jednotku, nebo raději tepelné čerpadlo?

Přemýšlíte, jaký způsob vytápění či naopak chlazení vašeho domu zvolit? V dnešní době není jednoduché se v široké nabídce, kterou náš trh poskytuje, vyznat a udělat si konkrétní závěr. Proto vám přinášíme bližší seznámení s touto tématikou a několik cenných rad do začátku vašeho rozhodování.

Klimatizační jednotka je obdobou tepelného čerpadla, která funguje na principu vzduch/vzduch. Tento systém efektivně produkuje teplo a to asi třikrát až čtyřikrát více než spotřebovává elektrické energie. Úkolem klimatizace je ochlazovat nebo naopak ohřívat vzduch v místnosti. Jak z tohoto logicky vyplývá, klimatizace již dlouhou řadu neslouží výhradně k ochlazování prostoru v létě , ale vhodně se uplatňuje i během přechodného období na jaře a na podzim. Ve zmíněných obdobích roku můžeme klimatizaci využívat k pohodlnému temperování a vytváření příjemné pokojové teploty, kdy by v opačném případě docházelo k prochládání místnosti. Z tohoto důvodu se doporučuje vybavení domu ještě záložním tepelným zařízením a to k vyhřívání objektu během zimních měsíců.

Ve výsledku je provoz klimatizační jednotky o něco méně finančně náročný, než je tomu u tepelného čerpadla, neboť zde je potřeba zahrnout náklady na pořízení nezbytného instalačního materiálu. Samozřejmě musíme brát v úvahu i tepelné ztráty dané nemovitosti, délku topné sezóny a intenzitu využití. Klimatizační systém se obvykle nachází uvnitř domu, s kondenzátorem přebytečného tepla do vnějšího prostředí v podobě teplého vzduchu nebo tekutiny.

Nejdůležitější výhody klimatizace:

 • bezúdržbový chod zařízení
 • chlazení během letních měsíců
 • vytápění v přechodném období
 • není třeba pořizovat rozvody topení
 • možnost výhodného tarifu na odběr elektřiny
 • funkce čištění vzduchu prostřednictvím ionizačního filtru
 • moderní design interiérových jednotek
 • zařízení lze ovládat pomocí smartphone nebo PC

Naproti tomu tepelné čerpadlo funguje na principu voda/vzduch nebo voda/voda. Jak vyplývá z tohoto principu, lze očekávat, že dodávka tepla bude homogenní a rozmístění tepla přirozenější než je tomu u klimatizace, která vzduch spíše fouká. Tento způsob je pro lidský organismus o něco přirozenější a příjemnější. Běžně se tepelné čerpadlo instaluje v exteriéru a v tomto případě by někdo mohl mít obavy z hlučného provozu. Opak je pravdou, moderní čerpadla disponují tichým chodem, který nebude rušit spánek váš ani sousedův.

Čerpadla mají o něco vyšší pořizovací cenu než klimatizace. Avšak tato zařízení jsou charakteristická dlouhou životností a atraktivní návratností investice v dohledu přibližně pěti let maximálně deseti let a to v závislosti na individuálních parametrech daného objektu. Útěchou vám může být i fakt, že celkovou pořizovací cenu tepelného čerpadla je možné do určité míry kompenzovat získáním finanční podpory v podobě státních dotací. Volbou tepelného čerpadla efektivně zhodnotíte vaši nemovitost a navíc zvýšíte komfort vašeho bydlení. Tento tepelný zdroj slouží nejen k pohodlnému a elegantnímu vytápění domu, ale stejně tak i k optimálnímu ohřevu užitkové vody. Představte si, jak si budete užívat tepla domova třeba na pohodlné pohovce, aniž byste museli chodit neustále přikládat do kamen, krbu anebo neustále řešit problémy s tepelným zdrojem. Nespornou výhodou čerpadla je možnost instalace do již existujících staveb, stejně tak i do novostaveb a také možnost připojení ke stávajícímu topnému systému pro zajištění ohřevu kompletního interiéru.

Vybrané přednosti tepelného čerpadla:

 • bezúdržbový chod zařízení
 • ohřívá i chladí
 • eventualita získání státní podpory
 • možnost výhodného tarifu na odběr elektřiny
 • skvělá investice s návratností v řádech několika let
 • lze ovládat pomocí smartphone nebo PC
 • ekologické vytápění domácností i komerčních budov

A protože moderní technologie přináší i nové možnosti, můžeme vám nabídnout klimatizační jednotku se zabudovaným tepelným čerpadlem, jenž v sobě kombinuje výhody obou těchto zařízení. Jedná se o ekologický výrobek, který brilantně zabezpečí nejen váš dům, ale i vaše finance. Tento systém vytápění, využívá ekologický zdroj energie v podobě obnovitelných zdrojů.

Jestliže stavíte nový dům nebo vás vysoké náklady energií přiměly k úvaze o alternativním tepelném zdroji, pak vás můžeme ujistit, že jmenované inovativní technologie jsou jednoznačně ideálním řešením pro váš rodinný dům, ruku v ruce s výbornou investicí dlouhodobého charakteru. V každém případě jak klimatizační jednotka, tak i tepelné čerpadlo významně snižují souhrnné náklady na provoz domu. Oba systémy jsou velmi komfortní a bezúdržbové s dlouhou životností zařízení. V případě, že v nadcházející sezóně uvažujete o pořízení klimatizace do bytu Ostrava anebo tepelného čerpadla Ostrava, můžete kontaktovat společnost s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru Klimaspol spol. s r. o. Tato firma se zabývá kompletními službami od dodání, instalace až po servis a to jak do domácností, tak i do administrativních budov a průmyslových provozů. Neváhejte kontaktovat tuto společnost, kde vám ochotně poradí, jak nejlépe řešit technologii vytápění či chlazení ve vašem objektu a zároveň vám nezávazně vyhotoví cenovou nabídku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *