Jak postavit dřevěnou terasu

Chystáte se vylepšit svůj zahradní prostor a uvažujete o stavbě dřevěné terasy? Pokud ano, určitě vás zajímá, jak postavit terasu správně a kvalitně. Pokud si přejete mít terasu od truhlářské firmy, která se specializuje na výrobu terasových konstrukcí, pak je Klasik CZ s.r.o., zabývající se truhlářskou výrobou, tou správnou volbou. Víte, jak postavit dřevěnou terasu?

Prvním krokem při stavbě terasy je příprava vhodného místa. Vybrané místo upravíme pro pokládku terasy. Připravíme podkladovou vrstvu, kterou lze vytvořit pomocí betonových dlažebních kostek nebo štěrkového lože. Musíme počítat se skladbou terasy výšky cca 75 mmPodkladní vrstva musí být tedy 75 mm pod požadovanou úrovní terasy. Správné uložení na plastové terče slouží k ochraně dřeva před vlhkostí a zabraňuje poškození terasy povětrnostními vlivy.

Nyní přichází na řadu samotná terasa. Důležité je zvolit správný druh dřeva na terasu. Nejvhodnější jsou dřeva s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a hnilobě. Tomuto kritériu vyhovuje např. akát. Jedná se o dřevinu s velmi dlouhou životností a odolností. Její vlastnosti ji přímo předurčují k použití na terasy.

Při pokládce terasy je třeba dodržet správné vzdálenosti mezi jednotlivými prkny (což zabezpečí použití montážních „T“ klipů), aby dřevo mohlo přirozeně dilatovat vlivem změn teploty a vlhkosti. Pro odizolování od země se používají speciální podložky pod terasy, které umožňují volný pohyb dřeva a chrání ho před zatékáním vody.

Aby byla terasa co nejvíce odolná vůči povětrnostním vlivům a působení UV záření, doporučujeme použít na povrchovou úpravu speciální terasové oleje. Pokud je potřeba upravit požadovanou výšku podlahy terasy, je možné použít tzv. rektifikační terče. Tyto terče se dají nastavit do požadované výšky. Soubor celého příslušenství a správný postup při montáži, zvyšuje životnost terasy a snižuje náklady na údržbu. Dobře namontovaná a povrchově upravená terasa má moderní vzhled a zaručí dlouhou spokojenost při jejím užívání.

Dřevěná terasa od profesionálů

Pokud se rozhodnete nechat si akátovou terasu postavit od truhlářské firmy Klasik CZ s.r.o., máte zaručeno, že terasa bude kvalitně postavena a bude vám sloužit mnoho let. Naše firma používá pouze kvalitní materiály a dodržuje veškeré technologické postupy, aby byla terasa stabilní, odolná a esteticky působivá. Naše dlouholeté zkušenosti s výrobou teras zajišťují, že terasa bude kvalitně postavena a bude splňovat všechny vaše požadavky.

Věříme, že vám náš článek poskytl užitečné informace o tom, jak postavit dřevěnou terasu a proč je lepší si ji nechat postavit od profesionálů. Pokud máte zájem o stavbu terasy od truhlářské firmy Klasik CZ s.r.o., neváhejte nás kontaktovat. Vše potřebné najdete na našich internetových stránkách www.klasikcz.eu.

Rádi vám poskytneme další informace a pomůžeme vám vybrat ten správný typ terasy pro váš dům i zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *