Kuchyně podle feng shui

Víte, jak souvisí čistý sporák se štěstím ve vaší domácnosti? Jak může postavení dřezu ke sporáku ovlivnit harmonii ve vaší rodině? Podle učení feng shui je kuchyň v domě zodpovědná za blahobyt a sporák souvisí s klidem a spokojeností a dobrými vztahy.

Nejdůležiutější pro zdraví, prosperitu a pozitivní energii v domě je čistota v kuchyni. Jestliže v ní vládne chaos, vztahy v rodině nejsou harmonické.

Místo vhodné pro kuchyň

Při promýšlení umístění kuchyně v domě či bytě by se podle feng shui mělo přihlížet k několika aspektům. Rozhodně není vhodné, když je kuchyň bezprostředně u vchodových

dveří, nebo je dokonce vstupní místností. Nejlépe umístěná kuchyň je uprostřed domu.

Také to, jaká místnost je nad kuchyní je dost důležité. Není dobré, když je nad ní umístěna ložnice, dětský pokoj či toaleta. Rozhodně by nad sporákem neměly vést odpady.

Oheň a voda – dvě síly v opozici

Že právě sporák je tím nejdůležitějším zařízením v kuchyni, jsme už uvedli. Je třeba ho udržovat čistý a v dobrém stavu, když je porouchaný, můžou nastat finanční problémy.

Zásadní otázkou je také postavení sporáku a dřezu, určitě by neměly stát hned vedle sebe (mezera by měla být nejméně 50 cm). Věčný boj mezi vodou a ohněm můžeme neutralizovat tak, že mezi ně dáme něco zeleného. To samé udělejte,jestli stojí proti sobě. Pomůže například kobereček či květina.

Jak vyladit energie v kuchyni

Jestli nemáte ve stávajícíkuchyni vše rozestavěno podle feng shui, není třeba ji bourat a předělávat. Postačí vyladit si energie podle našich tipů:

–  Postavte doprostřed kuchyně jídelní stůl tak, aby bylo kolem něj dost místa na proudění energie.

– Pozitivní energii přináší živá příroda, proto pěstujte v kuchyni květiny či bylinky.

– Chcete mít hodně štěstí? Postavte na stůl mísu s devíti krásně kulatými pomeranči. Ty sami o sobě jsou symbolem štěstí, stejně jako číslo devět. Odebírejte vždy ty nejméně čerstvé a pokaždé je doplňte do počtu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *