5 věcí, které ve vaší kuchyni nesmí chybět

Dnes už si v kuchyni nevystačíme jen s ledničkou a sporákem, současný zájem o domácí zdravou stravu nový směr v oblasti gastronomie přináší do kuchyně nové spotřebiče, bez kterých už si svůj život neumíme představit. Pomáhají nám šetřit čas i energii, dělají náš život zase o něco pohodlnějšími.

Nových kuchyňských spotřebičů se za poslední dobu objevilo hodně a každý jistě stojí za to,  abychom si ho pořídili. Některé se ovšem zabydleli v našich domácnostech tak samozřejmě, že se bez nich už neobejdeme.

Kuchyňský robot

Tento multifunkční pomocník kraluje na pracovní desce většiny našich kuchyní, málo z těch, kdo ho vlastní, ho nemá připravený v pohotovosti na mletí, sekání, strouhání, šlehání, hnětení a řadu dalších činností, které robot dokáže.

Kávovar

Závislost na dobré kávě vzrůstá. Dnes nám nestačí mletá káva přelitá horkou vodou ani káva instantní či smetana v prášku, rozmazleni špičkovými baristy si chceme i doma dopřát kávu výbornou. Ať už si pořídíte kávovar na překapávanou kávu, který si jednotlivé porce čerstvě namele, nebo kávovar na kapsle, vychutnáte si tento horký nápoj do poslední kapky.

Elektrický hrnec

Jeden z mladších společníků v kuchyni, který dokáže fritovat, vařit v páře, dá se s ním vařit pomalu, načasovat si, na kdy chcete mít uvařeno, umí prostě spoustu užitečných věcí. Stačí zvolit si správný typ a pustit se do vaření. Nikdo vašim pokrmům neodolá.

Kontaktní gril

Tak jako vaření v páře i grilování patří mezi moderní způsoby přípravy jídla, aby si zachovalo všechny své výživové hodnoty. Díky kontaktnímu grilu si můžete dopřát grilované masíčko i zeleninu po celý rok a nepotřebujete k tomu zahrádku ani terasu u domu. Kdykoli si tak můžete pochutnat třeba na šťavnatém domácím burgeru.

Domácí pekárna

Další z pomocníků, jehož více funkcí nám usnadňuje kuchyňské práce a zpříjemňuje život, je domácí pekárna. Nejen, že si v ní můžete upéct výborný čerstvý chléb podle vlastního receptu či koupené směsi, pekárny mají další programy: na hnětení těsta, na kynutí, na přípravu nekynutých moučníků i na výrobu marmelády.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *