Léto v obýváku vás nabije energií

S příchodem léta se nám každoročně zlepší nálada, otevře mysl a kypíme aktivitou. Všude kolem jsou barvy, příroda je v rozkvětu a ve vzduchu svěží vůně. Po příchodu domů z práce však většinou spadneme do všední, pohodlné reality. Pokud však do svého bytu zakomponujete moderní letní prvky, udržíte si letní náladu po celý den.

shutterstock_166072469

Základem jsou teplé barvy

Použité barvy v interiéru mají na psychiku člověka větší vliv, než byste si mohli myslet. Barvy rozdělujeme do tří hlavních skupin – studené, teplé a neutrální. Obecně platí, že největší vliv na naši náladu a psychiku mají barvy velkých ploch, jako jsou stěny či koberce Není proto vhodné na tyto plochy používat černé a další tmavé barvy – mohly by totiž vyvolat pocity úzkosti.

My však chceme použitými barvami navodit optimistickou letní náladu. Berte proto štětce do rukou a malujte! Na navození svěží atmosféry nemusíte nově vymalovat celý byt. Zvolte si jen jednu stěnu, na kterou nanesete nátěr teplé barvy. Toto ozvláštnění určitě přitáhne pozornost všech vašich návštěv a zútulní váš interiér. Pokud ještě na stěnu přidáte tapetu či nálepku například rozkvetlého květu, letní nálada vás nikdy neopustí.

Nová sedačka = nový obývák

Co ozvláštní váš obývací pokoj ještě více? Třeba nová sedací souprava sve svěží barvě. Ta se může stát základem příjemného prostoru, zejména ve chvíli, kdy ta stará už má svůj věk. Pokud se vám do koupě nové sedačky nechce, řešením může být i přečalounění. Barvu sedačky vybírejte s ohledem na zbytek interiéru. Platí, že by měla být v souladu zejména s baarevností stěn.

Sedací souprava je duší každého interiéru – vytvořte proto kolem ní oázu optimismu. Dekorační polštáře hřejivých barev, či obyčejná váza s čerstvými květinami na konferenčním stolku dokážou potěšit všechny vaše smysly.

Doplňky nejsou jen do počtu

Říká se, že detaily tvoří celek, což v případě vytváření letní atmosféry v obýváku platí dvojnásob. Květované vzory na tapetách, závěsech či stolních lampách, ornamenty na polštářích či na koberci, originální obraz na stěně. Jakýkoliv vizuálně zajímavý doplněk hodící se ke stylu vašeho domova pouze zvýrazní váš úmysl navodit uvolněnou letní atmosféru.

Začněte od podlahy

Pokud nevíte, jak s letní přestavbou interiéru začít, vezměte to od podlahy. Vyměňte koberec a slaďte k němu sedačku. Široký výběr sedacích souprav v Praze slibuje vhodnou alternativu pro každého zákazníka. Následuje vymalování stěny, zkombinování vhodných doplňků a voilà – letní atmosféra na počkání vznikne i ve vašem pokoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *