Líbí se Vám jídelní stoly z masivního dřeva? Máme pro Vás 10 tipů na luxusní kousky do Vaší domácnosti

Jídelní stůl patří k nejdůležitějšímu a nezbytnému vybavení každé kuchyně. Vyrábí se z různých materiálů, od těch méně kvalitních, které moc dlouho nevydrží až po pevné a odolné stoly z masivního dřeva, jež se vyznačují nejlepšími vlastnostmi. Pokud právě uvažujete o koupi nového jídelního stolu do Vaší domácnosti, máme pro Vás tipy na masivní jídelní stoly s rozkládacím systémem od české společnosti Rott Design.

Špičková kvalita od českého výrobce

Společnost Rott Design je českou rodinnou firmou, jejíž základy byly položeny v roce 1990. V dalších letech se podnik postupně rozrůstal a začal se specializovat na výrobu dalších a dalších produktů z masivního dřeva. S přibývajícím počtem zakázek začala firma vyvážet své výrobky i do zahraničních zemí a její sortiment se postupně rozšiřoval. Dnes patří Rott Design k předním výrobcům luxusního nábytku. V současné době tvoří většinu produkce jídelní stoly z masivu s rozkládacím systémem, a kromě výrobní haly a showroomu v Hromnicích u Plzně provozuje také podnikovou prodejnu v centru Prahy na Vinohradské třídě.

Z aktuální kolekce Rott Design jsme vybrali 10 jídelních stolů z masivního dřeva, které by Vás mohly zaujmout:

Anna

Máte-li rádi spíše jednoduchý nábytek z masivu bez výraznějších dekorací, mohl by se Vám líbit masivní rozkládací stůl Anna, který má nohy přichyceny k desce pomocí silných kovových plátů. Výhodou stolu je i možnost jeho doplnění o vysouvací žulovou desku nebo možnost uschování nástavné desky přímo pod stůl. Vybrat si můžete z různých šířek i délek, tloušťka desky stolu je vždy 4 cm. Cena stolu závisí kromě velikosti i na výběru konkrétního druhu dřeva (ořech, dub nebo buk).

Anna

Antigua

Jídelní stůl Antigua má desku s menšími luby, jež jsou pod ní mírně zapuštěny a krásně tak schovají případný rozkládací systém. Díky svojí konstrukci má nohy vždy pouze na koncích, ať už je složený nebo rozložený – žádnému z hostů, sedících u stolu, tak nebudou nohy překážet. Šířka stolu může být od 80 do 120 cm, délka od 80 do 220 cm. Ke stolu si můžete přiobjednat i výsuvný systém s rozkládací nástavnou deskou.

Antigua

Bahamas

Masivní jídelní stůl Bahamas je zajímavý rámečkem po celém obvodu stolu – jedná se o specifické pohledové zdvojení desky. Tento efekt vynikne zejména při pohledu z čela stolu. Nohy stolu jsou umístěny v jeho rozích, rozkládací systém je řešený zásuvkou, která může být buď na jedné nebo na obou čelních stranách. Pokud tedy budete tento stůl chtít v rozkládací podobě, můžete si jej objednat buď s jednou nebo se dvěma rozkládacími deskami.

Bahamas

Elli

Chcete, aby Váš jídelní rozkládací stůl nebyl hranatý? Pokud preferujete kulaté stoly, možná se Vám bude líbit masivní stůl Elli se zajímavě řešenou konstrukcí. Stůl má jednu centrální nohu s originální otevřenou konstrukcí a je možné jej vyrobit o průměru 90 až 140 cm. Pokud si budete přát větší velikost než 120 cm, není deska vcelku, ale je tvořená ze dvou půlkruhů zespoda spojených luby. Ke stolu lze přidat jednu nebo dvě nástavné desky, čímž vznikne oválný tvar a jeho délka se tak může rozšířit až na 240 cm.

Elli

Hanna

Pro ty, co preferují spíše moderní design a sledují nejnovější trendy, je skvělou alternativou jídelní stůl Hanna s pohledovým zdvojením desky a zakulacenou hranou stolu. Výhodou je i celková konstrukce, kdy nohy jsou umístěny v rozích a při rozkládání stolu odjíždějí spolu s rozkládacími deskami. V základní variantě se stůl vyrábí v šířkách od 80 do 110 cm a délkách od 80 do 220 cm, výsuvný systém s rozkládací deskou lze přidat pouze k rozměrům od 90 x 160 cm.

Hanna

Ida

Dalším zástupcem kulatých stolů je masivní jídelní stůl Ida s centrální nohou uprostřed. Má výšku 75 cm a šířku od 90 do 140 cm (dle Vašeho výběru), stoly o větší šířce než 120 cm jsou složeny ze dvou půlkruhů. Můžete si k němu objednat i nástavnou desku, to je ale možné pouze u průměru 110 nebo 120 cm. Stůl Ida si lze objednat buď celý z masivního dřeva nebo ve verzi s nerezovou podnoží.

Ida

Julia

Jednoduchý čtvercový stůl s centrální nohou uprostřed, která je umístěna na kovovém podstavci. I v tomto případě si lze vybrat mezi základní verzí a variantou s rozkládacím systémem – pak mohou být celkové rozměry stolu až 120 x 210 cm. Standardní výška jídelního stolu Julia je 77 cm, deska stolu má tloušťku 3 cm.

Julia

Slim

Zajímavý masivní stůl, jenž i přes svou pevnost a odolnost působí velmi lehkým a tenkým dojmem. Konstrukci stolu tvoří deska o tloušťce 3 cm, která je ale na pohledové hraně ztenčená na pouhý 1 cm. I přesto, že konstrukce působí velmi subtilním dojmem, je maximálně pevná a odolná – tvoří ji speciální systém s ocelovými lany, který stolu dodává velkou pevnost. Jídelní stůl Slim se vyrábí v šířkách od 90 do 115 cm a v délkách od 180 do 240 cm, nohy mají jednotný rozměr 10 x 10 cm. Ideální volba pro vzezření Vaší svěží lehké moderní kuchyně.

Slim

Varadero

Jídelní stůl Varadero zaujme svojí elegancí a čistým, jednoduchým provedením. Skládá se z masivní desky a čtyř čtvercových noh o rozměrech 10 x 10 cm. Zajímavostí je možnost dvojího umístění noh – mohou být buď v rozích zároveň s deskou, nebo je lze mírně zapustit cca 20 cm od hrany stolu. Z obou kratších stran je možné stůl doplnit také o nástavnou desku, objednat si můžete také rohovou lavici Varadero. Další možností je prosklení a nerezové rámečky na nohou.

Jídelní stůl Varadero

WoodArt – speciální kolekce z nejlepšího dřeva

Na závěr pro Vás máme tip na jedinečnou kolekci WoodArt. Ta přináší výběr nejkvalitnějšího dřeva – jedná se o evropský Divoký dub, Evropský ořech a Americký ořech. Více informací najdete na stránkách http://www.rottdesign.cz/product-category/stoly/, kde si u každého druhu dřeva můžete vybrat z nabídky konkrétních desek a nechat si je upravit podle Vašeho přání.

WoodArt – speciální kolekce z nejlepšího dřeva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *