Linoleum a jeho klady i zápory

Mnoho lidí považuje linoleum za umělý materiál. Jen málo kdo ví, že linoleum se ve skutečnosti vyrábí z přírodních surovin, jako jsou lněný olej, pryskyřice, dřevitá či korková moučka, vápenec a pigmenty.Linoleum a jeho klady i zápory

Posvíceno na linoleum

K jeho kladům patří dlouhá životnost, dobrá odolnost vůči opotřebení, a jednoduchá údržba. Zapomenout nesmíme ani na fakt, že svou vlastností nealergického materiálu je vhodný do domácnosti, kde žijí alergici. To se o kobercích říci nedá! Bohatý výběr barev a vzorů nikterak nesvazuje a vybere si skutečně každý.

Výhody a nevýhody

Mezi nevýhody patří nutnost častého voskování hlavně ve vytížených prostorách. Je citlivé na vlhkost, z tohoto důvodu se nedoporučuje do místností, jako je koupelna. U linolea je nutné brát větší zřetel na podklad. Ten musí být ošetřen tak, aby bylo linoleum pořádně přilepené na plochu a nemělo tendenci dále pracovat – což je u přírodních výrobků běžné.

Korkové linoleum

Kladem je například u korkového linolea výtečná pružnost a měkkost. Ale nese sebou i nevýhodu. Tím je povrch, který se rychle prošlape a pak nedrží celistvý tvar. Do více zatěžovaných prostor je vhodnější linoleum z dřevité moučky, která je mnohem odolnější a pevnější.

Šetří životní prostředí

Mezi velkou výhodou patří i využití ryze přírodních materiálů. Nemá negativní dopad na životní prostředí. Pestrá nabídka přináší široké spektrum jak barev, tak odstínů a hodí se téměř do všech interiérů. Při správném užívání je jeho životnost vysoká a sloužit vydrží až 50 let! Disponuje vysokou odolností vůči mechanickému poškození a prošlápnutí. Téměř nulová šance pro bakterie, v linoleu se netvoří. Příjemné je i na dotek a potěší teplost povrchu. Dobrou zprávou může být i jeho cenová dostupnost. Linoleum není finančně náročné, a proto je lehce dostupné pro většinu lidí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *