Jakou pracovní desku zvolit do kuchyně

Pokud je v kuchyni místo, které dostává nejvíc zabrat a je nejčastěji používané, pak je to pracovní deska. Aby vydržela sloužit, co nejdéle je nutné vybrat takovou, která bude nejen vypadat hezky, ale bude z kvalitních materiálů. V tomto ohledu se skutečně nevyplatí šetřit, deska by měla vydržet mechanické zatížení, rozlití vody, horký hrnec a čistící přípravky. Dnes se zaměříme na různé materiály, ze kterých je možné vybírat.Jakou pracovní desku zvolit do kuchyně

Přírodní kámen

Výbornou volbou, pro pracovní desku je přírodní kámen. Je tvrdý, odolný a snese vodu, chemické čištění, nevadí mu ani horké hrnce či mastnota. Mezi další nesporné výhody patří i jeho snadná údržba. K méně příjemným zprávám patří, že jeho pořizovací cena je vysoká. Ovšem srovnávat přírodní kámen a dřevotřískové pracovní desky, je stejné, jako srovnávat zlato a bižuterii. Dřevotřískové desky mohou být zajisté moderních designů a vypadají velmi hezky, ovšem dnes se bavíme o kvalitě materiálu.

Umělý kámen

V případě, že si chcete přece jen ušetřit nějakou tu korunu je vhodnou alternativou umělý kámen. Má velmi obdobné vlastnosti, jako ten přírodní. Jeho výhodou je možnost velkého výběru finálního vzhledu a barvy. Umí stejně, jako jeho přírodní kolega odolávat teplotám i chemikáliím. Obě uvedené varianty vám vydrží v pohodě i několik desítek let, pokud jsou kvalitně vyrobeny a je dále o ně správně pečováno.

Dřevěná pracovní deska

Dřevěné desky vyrobené z tvrdého dřeva jsou rovněž vysoce odolné vůči mechanickému poškození a vydrží sloužit hezkou řadu let. Je však nutné, aby byla její horní část patřičně ošetřena. Hlavně to platí u pracovních desek z masívu. Ideální je ošetření olejovoskem, které zvýší odolnost vůči poškrábání, teplotám, vodě i mastnotě.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *